» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si tė tradhtosh gruan?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga mirela prej Mon 07 Apr 2008, 19:13

Je i martuar prej disa vitesh? E ndjen se pasioni midis teje dhe gruas po zhduket pak e nga pak? E ndjen se nuk mund tė jetosh pa tė, pasi,bashkė me dashurinė, tė lidh respekti dhe mirėkuptimi. Me pak fjalė, marrėdhėnia juaj ėshtė harmonike, por tė mungon diēka. Tė mungojnė ato netėt kur bėje dashuri ēmendurisht, kur ajo tė priste mė shumė e zhveshur se e veshur dhe ti, qė hidheshe i lumtur mbi darkėn e nxehtė pėr njė seks tė paparė… Mė parė ose mė vonė tė gjitha kėto ndikojnė nė njė marrėdhėnie
Shkaqet janė tė shumėllojshme: stresi dhe rutina e pėrditshme, fėmijėt, pėrgjegjshmėria e shumė gjėrave njėkohėsisht kanė vėnė vulėn mbi personalitetin tuaj. Ke filluar tė bėhesh tullac, tė ka dalė barku dhe tė zė gjumi ndėrkohė qė reklamat nė televizor ndėrpresin filmin qė jepet pas edicionit tė lajmeve nė orėn 19.30. Ndėrsa ajo ka shtuar disa kilogramė, nuk i ka mė gjokset tė rrumbullakėta dhe tė mbushura si pėrpara se tė ngelte shtatzėnė. Tė gjitha kėto tė shkatėrrojnė, ngadalė por nė mėnyrė tė sigurt jetėn seksuale. Ēfarė duhet tė bėsh pėr tė rregulluar situatėn dhe pėr tė sjellė sėrish pasionin nė dhomėn e gjumit? Pėrgjigjen mund ta gjesh si mė poshtė. Por ēfarė duhet tė bėsh atėherė kur ke bėrė ēdo gjė tė mundshme pėr tė “ringjallur” marrėdhėnien, ndėrsa pėrpjekjet tuaja s’kanė pasur sukses? Ke dy variante: 1. Divorcohesh dhe kėrkon lumturinė te njė femėr tjetėr. 2. I plotėson “dėshirat seksuale” me femra tė tjera, – pra, tradhton gruan.
Divorci ėshtė tejet i pakėndshėm dhe lė plagė nė shpirtrat e protagonistėve, kėshtu qė ONE tė rekomandon variantin e dytė, pėr mė tepėr qė nuk ke motive reale pėr t’u ndarė dhe marrėdhėnia juaj ėshtė e kėndshme nga shumė pika. Por si t’ia bėsh ta tradhtosh pa marrė vesh ajo kėtė gjė, ēka do tė sillte shkatėrrimin e familjes dhe pa e lėnduar. Kryesisht, kjo gjė nuk mund tė evitohet, por mund tė nisesh nga shprehja “ēfarė nuk di, nuk mund tė lėndojė”, po ju japim disa kėshilla se si tė fshehėsh ekzistencėn e njė (apo mė shumė) tė dashurave. Ekipi ONE po ju paralajmėron se qė jeta e dyfishtė ka tė kėqijat e saja. E para qė na vjen nė mendje tani ėshtė pėr shembull ndjesia dhe stresi pėr tė gėnjyer (dhe tė mos harrosh ke thėnė mė e rėndėsishmja) njė person i cili gjatė gjithė jetės ka zgjedhur tė jetė i sinqertė. Ndjesia e fajit ėshtė disavantazhi i dytė, dhe jo sė fundmi, rreziku i humbjes sė asaj qė ke ti mė tė shtrenjtė (jo atė qė po mendoni nė kėto ēaste) dhe qė e mbron me ēdo ēmim: familja. Nė qoftė se do t’i marrėsh pėrsipėr kėto rreziqe, kalo mė poshtė te kėshillat:
1. Nocionet e bazės
“One night stand”
Pėrpiqu tė kesh aventura, tė themi brenda njė nate, por ėshtė e rekomandueshme qė ēdo natė ta kalosh te krevati bashkėshortor… me gruan tėnde, nė mėnyrė qė mos t’i japėsh asaj mundėsinė pėr dyshim. Me pak fjalė, mos u tako me njė femėr disa herė dhe pėrpiqu ta bėsh kėtė gjė pėrgjatė ditės atėherė kur duhet tė jesh nė orarin e punės. Pjesa me punėn ėshtė e rrezikshme kur gruaja jote njeh kolegėt dhe mund tė mėsojė aksidentalisht qė ti ke munguar pėr disa orė, nė njė ditė pune. Nė qoftė se ndodh kjo gjė dhe ajo mėson qė nuk ke qenė nė punė disa orė, pėrpiqu t’i japėsh asaj argumente tė forta: “kam dashur tė tė blej diēka tė bukur dhe u largova ta gjej”. Pėr tė qenė i pėrgatitur, duhet tė mbash pėrgjatė gjithė kohės, nė makinė apo nė zyrė apo diku tjetėr… njė dhuratė tė vogėl. Mos apelo nė shėrbimet me pagesė! Evito sa tė mundesh prostitutat. Indiferenca ndaj pastėrtisė dhe kujdesit mund tė tė kushtojė: mos harro se SST-tė (Sėmundjet Seksualisht tė Transmetueshme) janė tejet tė pėrhapura. Edhe nė qoftė se pėrdor prezervativ, ekzistojnė sėmundje qė mund tė transmetohen pėrmes seksit oral. Plus qė duhet tė justifikosh paratė e shpenzuara atje, pėrballė gruas tėnde. Tejet e vėshtirė, hė?
2. Kushtet qė duhet tė plotėsojė e dashura
Nė qoftė se ke filluar njė marrėdhėnie jashtėmartesore, duhet tė jesh tejet i kujdesshėm kur zgjedh femrėn me tė cilėn po tradhton gruan. Duke kaluar mbi idenė “tė jetė e re, e bukur dhe seksi”, njė e dashur duhet tė jetė njė femėr e pavarur nga ana ekonomike, e cila nuk pret shumė kujdes nga ty qė ta mirėmbash. Duhet tė jetė njė femėr inteligjente, pasi ėshtė e rėndėsishme qė po e informon se keni thjesht njė marrėdhėnie strikte seksuale. Duhet ta dijė se je i martuar, pasi do tė duhet tė vendosėsh disa rregulla qė nga fillesat e aventurės tėnde. Duhet tė banojė nė njė apartament tė sajin, nė mėnyrė qė tė shkosh ti te ajo. Hotelet janė njė alternativė tjetėr, por do tė jetė tejet e vėshtirė qė t’i justifikosh gruas paratė e harxhuara atje.
3. Si tė ruash sekretin?
Mos i thuaj as mikut tėnd mė tė ngushtė qė ke njė tė dashur. Mos dil kudo me tė pėr krahu, apo nė qoftė se ėshtė absolutisht e nevojshme dhe e pashmangshme, takojeni mė parė dhe informojeni se nuk do tė silleni si dy tė dashuruar.
Nė qoftė se puna jote ka tė bėjė me shumė udhėtime nė interes tė punės, mund tė gjesh njė tė dashur nė njė qytet tjetėr tė cilin e viziton vazhdimisht. Bli njė kartelė me parapagim, tė cilin do ta fshehėsh nga gruaja dhe pėrdore pėr tė komunikuar me tė dashurėn. Mos i jep asnjėherė numrin e telefonit qė e pėrdor ēdo ditė kur jeni sė bashku. Pėrpiqu tė evitosh sa mė shumė informata pėrreth vendit ku punon, ku e kalon kohėn me gruan e shumė tė tjera. Mos diskuto asgjė me tė dashurėn se ēfarė po ndodh me ty, me gruan tėnde apo me familjen, ndonėse ėshtė tejet tunduese t’i shprehėsh pakėnaqėsitė nė tymin e cigares, pas njė seksi tė nxehtė. Pėrpiqu sa tė mundesh ta mbash adresėn sekrete. Ki kujdes tė mos tė hapė portofolin kur jeni sė bashku, pasi atje mund tė marrė vesh adresėn tėnde. Ndoshta po mendon se pėrse po ju themi qė tė mbani sekrete pėr sa i pėrket adresės dhe familjes! Ėshtė i mirėditur fakti se femrat dashurohen mė shpejt se sa meshkujt dhe po aq i mirėnjohur fakti se “gjithė femrat kujtojnė se janė gra nė qoftė se kanė qėndruar njėherė nėn dhe dy herė sipėr”. Kėshtu, ėshtė e kėshillueshme qė tė mos e pėrziesh marrėdhėnien jashtėmartesore me familjen dhe tė mundohesh sa mė shumė tė jetė e mundur tė lėsh njė derėz ikjeje gjithmonė. Pėrpiqu tė mos e zgjatėsh shumė njė marrėdhėnie me njė tė dashur, pasi mund tė arrish tė dashurohesh pas saj mė shumė se sa duhet. Hmm, tepėr e komplikuar kjo ēėshtja me dashnoret, hėėė? Sidoqoftė, nė qoftė se e merrni parasysh rrezikun e disavantazheve, ju kėshillojmė tė bėni shumė kujdes!


NAKI HAHHAH MSO MSO RE 8) 8)

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11375
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Naki prej Tue 10 Jun 2008, 16:40

ahahahah me shkoi lengu nga goja mi shejtan 8)
Nuk qaj shume koken te jem real mirela aspak nuk qaj koken nese zhduket pasioni mes meje dhe gruas apo mes meje dhe te dashures. Mbase eshte e veshtire te besohet por mos be punen te zhduken gjerat se nuk qaj koken fare

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 11 Jun 2008, 13:18

Duke lexuar rrjeshtat e ketij shkrimi ashtu papritur me lindi pyetja: pse gjithmone flitet per tradhetine e meshkujve, ose jepen keshilla sesi tradhetia e tyre te jete perfekte!?
Mos valle bota eshte maskiliste ne te gjitha prizmet.
Apo akoma vazhdon tabuja se dhe femra tradhton por derisa nuk ka fakte por vetem hulumtime, mashkulli duhet te tradhetoj hapur?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Naki prej Wed 11 Jun 2008, 13:24

arla shkruajti:Duke lexuar rrjeshtat e ketij shkrimi ashtu papritur me lindi pyetja: pse gjithmone flitet per tradhetine e meshkujve, ose jepen keshilla sesi tradhetia e tyre te jete perfekte!?
Mos valle bota eshte maskiliste ne te gjitha prizmet.
Apo akoma vazhdon tabuja se dhe femra tradhton por derisa nuk ka fakte por vetem hulumtime, mashkulli duhet te tradhetoj hapur?
arla,
Si do qe te jete mashkulli tradheton femren ose femra tradheton mashkullin emri perseri ngelet i njejte imoral. i ulet, dhe i urryer nga te gjithe - tradheti.
Kush mund te garantoj qe femra nuk tradheton per nje kenaqesi ose nje fiksim te momentit, per nje zhgenjim, ose per nje lenie mbas dore???Tradhetia eshte fizike dhe dashuria eshte ndjenje o zemer.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga visitor prej Wed 11 Jun 2008, 14:54

arla shkruajti:Duke lexuar rrjeshtat e ketij shkrimi ashtu papritur me lindi pyetja: pse gjithmone flitet per tradhetine e meshkujve, ose jepen keshilla sesi tradhetia e tyre te jete perfekte!?
Mos valle bota eshte maskiliste ne te gjitha prizmet.
Apo akoma vazhdon tabuja se dhe femra tradhton por derisa nuk ka fakte por vetem hulumtime, mashkulli duhet te tradhetoj hapur?
arla moj motra po ashtu eshte po te jete e vertete. ka fakte dhe ka shume sot qe jane ne peshore nga ana femrore por me vjen inat te pranoj se ky me lart mezi pret te tallet pastaj me mua 8)

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11387
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga bovari prej Wed 11 Jun 2008, 16:11

arla shkruajti:Duke lexuar rrjeshtat e ketij shkrimi ashtu papritur me lindi pyetja: pse gjithmone flitet per tradhetine e meshkujve, ose jepen keshilla sesi tradhetia e tyre te jete perfekte!?
Mos valle bota eshte maskiliste ne te gjitha prizmet.
Apo akoma vazhdon tabuja se dhe femra tradhton por derisa nuk ka fakte por vetem hulumtime, mashkulli duhet te tradhetoj hapur?

Ti shume drejt e ke shprehur por nese kerkon nje nderrim mendimesh te frytshme te duhen ambiente ku ka bisedues qe shkruajn me shume se 3 rrjeshta dhe qe nuk kane mendime standarte fest besoj se me kupton.
Ama dije qe ne ambiente ku ushtrohet dhune mbi femren dhe ne ato shoqeri ku femra nuk din se ēfare ka mes kapakut te librit apo pertej deres,tradhetia eshte e drejte e mashkullit dhe eshte tip imuniteti i paprekshem i tyre.Athere nuk duket me u treguar apo mbrojtur keto femra pasi athere ata shkaterohen fare. Me mire kur e dijn veten te shenjta nga budallalleku i tyre dhe kjo dobesi perdoret nga meshkuj te dalur nga mentaliteti i shpellave por modern ne veshje. Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11841
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga memaliaj prej Wed 11 Jun 2008, 16:59

bovari shkruajti:
arla shkruajti:Duke lexuar rrjeshtat e ketij shkrimi ashtu papritur me lindi pyetja: pse gjithmone flitet per tradhetine e meshkujve, ose jepen keshilla sesi tradhetia e tyre te jete perfekte!?
Mos valle bota eshte maskiliste ne te gjitha prizmet.
Apo akoma vazhdon tabuja se dhe femra tradhton por derisa nuk ka fakte por vetem hulumtime, mashkulli duhet te tradhetoj hapur?

Ti shume drejt e ke shprehur por nese kerkon nje nderrim mendimesh te frytshme te duhen ambiente ku ka bisedues qe shkruajn me shume se 3 rrjeshta dhe qe nuk kane mendime standarte fest besoj se me kupton.
Ama dije qe ne ambiente ku ushtrohet dhune mbi femren dhe ne ato shoqeri ku femra nuk din se ēfare ka mes kapakut te librit apo pertej deres,tradhetia eshte e drejte e mashkullit dhe eshte tip imuniteti i paprekshem i tyre.Athere nuk duket me u treguar apo mbrojtur keto femra pasi athere ata shkaterohen fare. Me mire kur e dijn veten te shenjta nga budallalleku i tyre dhe kjo dobesi perdoret nga meshkuj te dalur nga mentaliteti i shpellave por modern ne veshje. Smile
o zot sa e zgjuar eshte kjo vajze, mos te ka tradhetuar gje burri ty qe flet keshtu mi.
ej po une qe si mbusha dot tre reshta me shkrim si bie te quhem ? :bravo023: :bravo023: :bravo023: :bravo023:
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11960
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga memaliaj prej Wed 11 Jun 2008, 17:04

ej bovari ma hiq nje kuriozitet me qe jemi brenda temes dhe meqe ti ri ne turqi.
kam degjuar qe ne turqi femrat qe te jene te virgjera diten e dasmes domethen per te ruajtur planin "A" te regullt kalojne te plani "B" , besoj se me kuptove kush eshte a dhe kush eshte b ?
burat qe duan te tradhetojne le te shkojne turqi.
sa i zgjuar po ndihem tani se i kalova tre rjeshta me te shkruajtur.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11960
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga bovari prej Wed 11 Jun 2008, 17:13

memaliaj shkruajti:
bovari shkruajti:
arla shkruajti:Duke lexuar rrjeshtat e ketij shkrimi ashtu papritur me lindi pyetja: pse gjithmone flitet per tradhetine e meshkujve, ose jepen keshilla sesi tradhetia e tyre te jete perfekte!?
Mos valle bota eshte maskiliste ne te gjitha prizmet.
Apo akoma vazhdon tabuja se dhe femra tradhton por derisa nuk ka fakte por vetem hulumtime, mashkulli duhet te tradhetoj hapur?

Ti shume drejt e ke shprehur por nese kerkon nje nderrim mendimesh te frytshme te duhen ambiente ku ka bisedues qe shkruajn me shume se 3 rrjeshta dhe qe nuk kane mendime standarte fest besoj se me kupton.
Ama dije qe ne ambiente ku ushtrohet dhune mbi femren dhe ne ato shoqeri ku femra nuk din se ēfare ka mes kapakut te librit apo pertej deres,tradhetia eshte e drejte e mashkullit dhe eshte tip imuniteti i paprekshem i tyre.Athere nuk duket me u treguar apo mbrojtur keto femra pasi athere ata shkaterohen fare. Me mire kur e dijn veten te shenjta nga budallalleku i tyre dhe kjo dobesi perdoret nga meshkuj te dalur nga mentaliteti i shpellave por modern ne veshje. Smile
o zot sa e zgjuar eshte kjo vajze, mos te ka tradhetuar gje burri ty qe flet keshtu mi.
ej po une qe si mbusha dot tre reshta me shkrim si bie te quhem ? :bravo023: :bravo023: :bravo023: :bravo023:

Po nuk besoj se do ari deri ke tradhetia se une ne lidhje gjithnje e lej deren hap se mos genjehet dhe iken nga jeta ime pa e detyruar te me tradhetoje Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11841
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga bovari prej Wed 11 Jun 2008, 17:16

memaliaj shkruajti:ej bovari ma hiq nje kuriozitet me qe jemi brenda temes dhe meqe ti ri ne turqi.
kam degjuar qe ne turqi femrat qe te jene te virgjera diten e dasmes domethen per te ruajtur planin "A" te regullt kalojne te plani "B" , besoj se me kuptove kush eshte a dhe kush eshte b ?
burat qe duan te tradhetojne le te shkojne turqi.
sa i zgjuar po ndihem tani se i kalova tre rjeshta me te shkruajtur.


Une per dhjet vjet nga shqiptaret i kam degjuar qe turqit preferojn planin "B" se ketu i kapin shume rendesi pastertise personale (nga semundjet) dhe pas ka edhe raste ku ngaterohen ne familje eshte tjeter gje.
Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11841
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Naki prej Wed 11 Jun 2008, 18:30

Neutral Neutral memaliaj nga plani A ne B kalohet ne Karakoy lal 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 12 Jun 2008, 09:14

Naki shkruajti:Neutral Neutral memaliaj nga plani A ne B kalohet ne Karakoy lal 8)
naki ku eshte ky vend lal, ti hedhim nje sy per kuriozitet, mos vdesim injorant per ca gjera:| Neutral
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11960
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Adisa prej Thu 12 Jun 2008, 09:18

ju kalloj i tradhtoni grat mesi atu jan shum rale se atu nuk bajn gjera te kqya vetem shikojn punen e vet dhe rrisin thmi po mashkujt dali posht e perpjet dhe elajn grun ne shpi dhe ngajn mas tjerave e kjo idoket mir po per gra eshte shum gjunaaa per tu
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12229
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 12 Jun 2008, 09:23

gresa shkruajti:ju kalloj i tradhtoni grat mesi atu jan shum rale se atu nuk bajn gjera te kqya vetem shikojn punen e vet dhe rrisin thmi po mashkujt dali posht e perpjet dhe elajn grun ne shpi dhe ngajn mas tjerave e kjo idoket mir po per gra eshte shum gjunaaa per tu
gresa per bes mos ma mer per keq po nuk te kuptova asnje fjale nga ato qe shkruajte.
te lutem mendo dhe per ne te tjeret qe nuk e kuptojm dot djalektin e kosoves, aq me teper une qe jam nga jugu i shqiperise.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11960
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Adisa prej Thu 12 Jun 2008, 09:52

memaliaj shkruajti:
gresa shkruajti:ju kalloj i tradhtoni grat mesi atu jan shum rale se atu nuk bajn gjera te kqya vetem shikojn punen e vet dhe rrisin thmi po mashkujt dali posht e perpjet dhe elajn grun ne shpi dhe ngajn mas tjerave e kjo idoket mir po per gra eshte shum gjunaaa per tu
gresa per bes mos ma mer per keq po nuk te kuptova asnje fjale nga ato qe shkruajte.
te lutem mendo dhe per ne te tjeret qe nuk e kuptojm dot djalektin e kosoves, aq me teper une qe jam nga jugu i shqiperise.

hehe as une ma mir ship nuk di per bes sita perkthej
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12229
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Naki prej Thu 12 Jun 2008, 10:31

gresa shkruajti:
memaliaj shkruajti:
gresa shkruajti:ju kalloj i tradhtoni grat mesi atu jan shum rale se atu nuk bajn gjera te kqya vetem shikojn punen e vet dhe rrisin thmi po mashkujt dali posht e perpjet dhe elajn grun ne shpi dhe ngajn mas tjerave e kjo idoket mir po per gra eshte shum gjunaaa per tu
gresa per bes mos ma mer per keq po nuk te kuptova asnje fjale nga ato qe shkruajte.
te lutem mendo dhe per ne te tjeret qe nuk e kuptojm dot djalektin e kosoves, aq me teper une qe jam nga jugu i shqiperise.

hehe as une ma mir ship nuk di per bes sita perkthej
Po ju tregoj une ju i tradhetoni grat mbasi ato jane shume reale. Ato nuk bejen gjera te keqija vetem shikojne punen e tyre dhe rrisin femije kurse mashkujt bredhin poshte e larte e lene gruan ne shtepi dhe vrapojne pas tjerave kjo ju duket mire por per grate eshte shume gjynaf
danc e perktheva menzi hahahahaahahaa

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 12 Jun 2008, 11:28

Naki shkruajti:
gresa shkruajti:
memaliaj shkruajti:
gresa shkruajti:ju kalloj i tradhtoni grat mesi atu jan shum rale se atu nuk bajn gjera te kqya vetem shikojn punen e vet dhe rrisin thmi po mashkujt dali posht e perpjet dhe elajn grun ne shpi dhe ngajn mas tjerave e kjo idoket mir po per gra eshte shum gjunaaa per tu
gresa per bes mos ma mer per keq po nuk te kuptova asnje fjale nga ato qe shkruajte.
te lutem mendo dhe per ne te tjeret qe nuk e kuptojm dot djalektin e kosoves, aq me teper une qe jam nga jugu i shqiperise.

hehe as une ma mir ship nuk di per bes sita perkthej
Po ju tregoj une ju i tradhetoni grat mbasi ato jane shume reale. Ato nuk bejen gjera te keqija vetem shikojne punen e tyre dhe rrisin femije kurse mashkujt bredhin poshte e larte e lene gruan ne shtepi dhe vrapojne pas tjerave kjo ju duket mire por per grate eshte shume gjynaf
danc e perktheva menzi hahahahaahahaa
NAKI JE I MADH LALE SE U STRESOVA PER NJE MOMENT HAHAHAAAAAA
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11960
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga deti prej Thu 12 Jun 2008, 11:30

O Naki, qe ben perkthime nga anglishtja ne shqip dhe anasjelltas e kam ditur por ama qe mund te perkthesh edhe nga shqipja ne shqip tash e kuptova, ha ha ha
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13492
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Musafir prej Thu 12 Jun 2008, 11:32

deti shkruajti:O Naki, qe ben perkthime nga anglishtja ne shqip dhe anasjelltas e kam ditur por ama qe mund te perkthesh edhe nga shqipja ne shqip tash e kuptova, ha ha ha

kjo esht me interesante perkthimi shqip-shqip hahahaha

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga deti prej Thu 12 Jun 2008, 11:33

Gruan mund ta tradhetosh fare lehte. Mjafton ta njohesh mire, t'ia dish huqet dhe teket dhe ta gjesh momentin e duhur. Por, jo te gjitha grate duhet tradhetuar, kujdes!
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13492
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Naki prej Thu 12 Jun 2008, 11:49

deti shkruajti:Gruan mund ta tradhetosh fare lehte. Mjafton ta njohesh mire, t'ia dish huqet dhe teket dhe ta gjesh momentin e duhur. Por, jo te gjitha grate duhet tradhetuar, kujdes!
O deti miku im sikur grate te ishin gjera te mrekullushme edhe Zoti do ta kishte nje.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 12 Jun 2008, 11:51

Naki shkruajti:
deti shkruajti:Gruan mund ta tradhetosh fare lehte. Mjafton ta njohesh mire, t'ia dish huqet dhe teket dhe ta gjesh momentin e duhur. Por, jo te gjitha grate duhet tradhetuar, kujdes!
O deti miku im sikur grate te ishin gjera te mrekullushme edhe Zoti do ta kishte nje.
naki me kete qe ke thene do hash dru nga te gjitha femrat e forumit hahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaa
ishte shume e rend per grat kjo hahahahaaaaaaaa
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11960
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Adisa prej Thu 12 Jun 2008, 11:52

pleas
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12229
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Naki prej Thu 12 Jun 2008, 11:55

E pra per kete grate jetojne me shume se burrat se ato nuk kane gra te ua shkurtojne dhe nxine jeten

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Adisa prej Thu 12 Jun 2008, 11:56

hehehe o naki pse mendon ashtu ti more Neutral
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12229
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 12 Jun 2008, 11:58

gresa shkruajti:hehehe o naki pse mendon ashtu ti more Neutral
naki une u them gjinkalla ketyre , me e bukura eshte se ato e pranojne hahahhahaaaaa
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11960
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Naki prej Thu 12 Jun 2008, 12:12

gresa shkruajti:hehehe o naki pse mendon ashtu ti more Neutral
sepse topat ne lufte e grat ne shtepi e thone fjalen e fundit pa analizuar mire pa matur mire pa kordinanta veq ja fusin BUUUUUMMMMMM plasin me te paren Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Jun 2008, 15:16

Naki shkruajti:
gresa shkruajti:hehehe o naki pse mendon ashtu ti more Neutral
sepse topat ne lufte e grat ne shtepi e thone fjalen e fundit pa analizuar mire pa matur mire pa kordinanta veq ja fusin BUUUUUMMMMMM plasin me te paren Very Happy


Po nuk ka lufte te fituar e as ndeshje te luajtura per te qene on top

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 12 Jun 2008, 15:50

Arla ke tradhetuar ndonjeher ti?
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11960
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Jun 2008, 16:56

Jo nuk kam tradhetu qe me rinte pika qe s'kam tradhetu, por nuk do e bej.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Jun 2008, 17:13

Tradhtia besoj se eshte dicka qe nuk duhet te ndodhi.Per ata qe e falin me vjen keq por jan njerez shum te dobet .Se mund te thon bera gabim ,edhe gabimet jan per njerzit .Vertet por je ne djeni te gabimit tend.Ateher do edhe i ben ..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Jun 2008, 18:15

Po devijohet pak nga tema megjithate duhet te pranojme faktin qe lind e para tradhetia qe te vinte falja.
Po nuk tradhetove nuk mund te flasesh per te e nese ndodh e kunderta rendesi ka qe te kesh nje arsye te forte pse e ben.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga akili prej Thu 12 Jun 2008, 18:50

fare thjeshte gjen nje ne ruge dhe i thua kame qef te tradhetoje gruan dhe femrat kur degjoin treadheti vine me vrap
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11079
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Jun 2008, 19:21

Kjo eshte fenomenale, dy tradheti njekohesisht ne te njejtin vend dhe duke qene deshmimtar i te dyjave.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga visitor prej Thu 12 Jun 2008, 19:27

Askush ska vdekur nga trathtija mo askush siq u ceket me larte kujtohet por edhe me tradhetin jetohet hajt mo beja si ta beri pse mos ju gjinia mashkullore jeni ata perfektet

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11387
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Jun 2008, 19:30

geek

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga memaliaj prej Fri 13 Jun 2008, 09:51

arla shkruajti:Jo nuk kam tradhetu qe me rinte pika qe s'kam tradhetu, por nuk do e bej.
hahahahaaaaaaaa te qane syri per pak tradhti eeeee hahaaaa.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11960
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga deti prej Fri 13 Jun 2008, 14:15

Per burrat e forumit:
Ju ka shkuar mendja se nga kjo teme po perfitojne grate?
Ne me vetedije te plote po tregojme ate qe duhet ta mbajme sekret. Atehere burra, po na ngushtohet rrethi i tradhetise dhe duhet gjetur menyra tjera si t'i tradhetojme grate. Ta nderrojme strategjine e tradhetise, pra te themi ndryshe e te veprojme ndryshe.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13492
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Lerti prej Fri 13 Jun 2008, 14:17

deti shkruajti:Per burrat e forumit:
Ju ka shkuar mendja se nga kjo teme po perfitojne grate?
Ne me vetedije te plote po tregojme ate qe duhet ta mbajme sekret. Atehere burra, po na ngushtohet rrethi i tradhetise dhe duhet gjetur menyra tjera si t'i tradhetojme grate. Ta nderrojme strategjine e tradhetise, pra te themi ndryshe e te veprojme ndryshe.
8) hahahahaha sa kam qeshur me te madhe te dogji ty deti Neutral Neutral Neutral Neutral
avatar
Lerti

Shteti : Prishtinė
Postime : 55
Kyējet nė forum : 11583
Regjistruar mė : 05/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Naki prej Fri 13 Jun 2008, 14:55

Lerti shkruajti:
deti shkruajti:Per burrat e forumit:
Ju ka shkuar mendja se nga kjo teme po perfitojne grate?
Ne me vetedije te plote po tregojme ate qe duhet ta mbajme sekret. Atehere burra, po na ngushtohet rrethi i tradhetise dhe duhet gjetur menyra tjera si t'i tradhetojme grate. Ta nderrojme strategjine e tradhetise, pra te themi ndryshe e te veprojme ndryshe.
8) hahahahaha sa kam qeshur me te madhe te dogji ty deti Neutral Neutral Neutral Neutral
Kur u ktheve ti o shejtan as nuk lamerohesh fare eeeeeeeeee

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si tė tradhtosh gruan?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi