» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

37 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 37 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Rikthehet Adelina

Shko poshtė

Rikthehet Adelina

Mesazh nga *b@llboy_network* prej Fri 22 Feb 2008, 10:48

Adelina: Po punoj pėr klipin dhe kėngėn e re.
Prej disa muajsh, mediat shqiptare tė Kosovės dhe tė Tiranės po pėrflasin pėr njė tėrheqje nga muzika tė kėngėtares sė njohur Adelina Ismaili. Njė situatė e tillė nuk ėshtė suportuar aspak nga ana e vajzės qė numėron mbi 22 vjet karrierė artistike nė skenat mė tė mėdha jo vetėm shqiptare, por edhe ato tė huaja. “Menjėherė pas vrasjes sė tė dashurit tim, gazetat bėnė punėn e tyre, duke aluduar situata nga mė tė ndryshmet. Kjo mė e fundit ishte vėrtet e rėndė, sepse unė jo vetėm qė nuk jam shkėputur nga muzika, por aktualisht po punoj pėr klipin dhe kėngėn e re”, thotė ajo. Vrasja e tė ndjerit Triumf Riza ishte njė ndėr ngjarjet mė shokuese nė jetėn e 29-vjeēares, sepse marrėdhėnia mes tė dyve i kishte hyrė njė faze serioze. Por njė dorė vrastare, siē ėshtė shprehur edhe Adelina, do e ndante atė pėrgjithmonė nga dashuria e madhe me njeriun e zemrės. Pas kėsaj do tė vinin disa muaj pushim pėr agjendėn e kėngėtares, qė duhet tė merrte veten pas shokimit. “Pas disa muajsh zgjodha tė isha e pranishme nė njė koncert kushtuar presidentit tė ndjerė, Ibrahim Rugovės, sepse gjithnjė e kam shprehur qė unė jam fanatike e tij dhe e kam ndjekur gjithnjė ecurinė e tij politike”. Pėrkatėsia politike dhe interesi qė ajo shfaq nuk do tė pėrktheheshin kurrsesi nė tendencė tė sajėn pėr tė politizuar tekstet e kėngėve qė ajo kėndon. Pas hitit “Ushtrinė time do ta bėj me Ibrahim Rugovėn”, mendohet se Adelina ka qenė edhe organizatore e fushatės elektorale tė Ramush Haradinajt, duke ndihmuar nė mėnyrėn e ndėrtimit tė tė gjithė komponentėve tė saj, si nė tė ftuarit specialė, edhe nė personat politikė prezentė. Kjo ishte ndėr tė parat eksperienca me natyrė politikė pėr tė, ndonėse shpesh ka tentuar qė tė fusė nota tė tilla edhe nė kėngėt me tė cilat prezantohet para publikut. Ka pak kohė qė i ėshtė futur seriozisht muzikės, ndėrsa i vjen keq kur kujton se ditėt e fundvitit qė lamė pas, duhej tė ishte e mbyllur nė shtėpi, duke refuzuar ēdo ofertė pėr tė kėnduar nė klubet brenda dhe jashtė Kosovės, sepse dhembja e shpirtit pėr Adelinėn ishte mė e rėndėsishme se ēdo gjė tjetėr. Sot,pasi dhembja ka kaluar, ajo hedh poshtė ēdo aludim tė mediave pėr njė tėrheqje nga skena, pasi ėshtė nė formėn mė tė mirė. Vazhdon tė kujdeset me tė njėjtin intensitet edhe pėr pamjen e jashtme, megjithėse kėto kohėt e fundit i ėshtė dashur tė ndryshojė pėr shkak tė kripit tė ri qė ajo po xhiron. Kėnga e re pritet tė jetė njė gjetje speciale. “Kam filluar punėn pėr albumin dhe klipin mė tė ri, por nuk dua tė ngutem. Tashmė kam nisur tė jem kundėr albumeve qė prodhohen shpejt dhe nė seri. Ndaj ēdo gjė e mirė qė tė jetė e bukur dhe kualitative, do pėrkushtim”. Dhe kjo nuk ėshtė e vėshtirė pėr t’u kuptuar, pasi nė ekranet tona prej disa muajsh vijon tė shfaqet kėnga “Mirdita”, e realizuar nga kėngėtarja qė vitin e kaluar. Nuk ėshtė vetėm ēėshtje dėshire, pasi edhe problemet me jetėn private e kanė detyruar qė tė qėndrojė paksa nė distancė, por jo pėrgjithmonė. Kurdoherė ajo nuk ngurron tė flasė edhe pėr marrėdhėniet me motrat e tjera, jo vetėm me Zanfinėn, por edhe me motrėn tjetėr mė tė vogėl, e cila po tenton t’i hyjė tregut tė muzikės. Nuk ndjen xhelozi, sepse secila prej tė triave ka ndėrtuar karrierėn e vet, por sigurisht mė e vjetra nė kėtė profesion,me 23 vjet karrierė mbi supe, mbetet ende Adelina. Jo pak herė ka qenė nė qendėrtė vėmendjes mediatike, pėr rrahjen me Leonora Jakupi, pėr puthjen nė buzė me Genta Ismailin e mė e fundit, vrasja e Triumfit. Nga ana e Adelinės, pėr tė gjitha kėto ka njė pėrgjigje dhe tė vetme: shpifje e gazetarėve. 29-vjeēares nuk i pėlqen qė tė fitojė publicitet me ngjarje tė shėmtuara, por me muzikėn, albumet dhe videoklipin e ri qė do tė prezantojė sė shpejti. (G. Korrieri)

*b@llboy_network*

Shteti : Kosovė
Postime : 18
Kyējet nė forum : 11190
Regjistruar mė : 07/02/2008

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Rikthehet Adelina

Mesazh nga Peyonka prej Fri 22 Feb 2008, 11:05

[b][i]Adelina: Po punoj pėr klipin dhe kėngėn e re.[/i][/b]
Prej disa muajsh, mediat shqiptare tė Kosovės dhe tė Tiranės po pėrflasin pėr njė tėrheqje nga muzika tė kėngėtares sė njohur Adelina Ismaili. Njė situatė e tillė nuk ėshtė suportuar aspak nga ana e vajzės qė numėron mbi 22 vjet karrierė artistike nė skenat mė tė mėdha jo vetėm shqiptare, por edhe ato tė huaja. “Menjėherė pas vrasjes sė tė dashurit tim, gazetat bėnė punėn e tyre, duke aluduar situata nga mė tė ndryshmet. Kjo mė e fundit ishte vėrtet e rėndė, sepse unė jo vetėm qė nuk jam shkėputur nga muzika, por aktualisht po punoj pėr klipin dhe kėngėn e re”, thotė ajo. Vrasja e tė ndjerit Triumf Riza ishte njė ndėr ngjarjet mė shokuese nė jetėn e 29-vjeēares, sepse marrėdhėnia mes tė dyve i kishte hyrė njė faze serioze. Por njė dorė vrastare, siē ėshtė shprehur edhe Adelina, do e ndante atė pėrgjithmonė nga dashuria e madhe me njeriun e zemrės. Pas kėsaj do tė vinin disa muaj pushim pėr agjendėn e kėngėtares, qė duhet tė merrte veten pas shokimit. “Pas disa muajsh zgjodha tė isha e pranishme nė njė koncert kushtuar presidentit tė ndjerė, Ibrahim Rugovės, sepse gjithnjė e kam shprehur qė unė jam fanatike e tij dhe e kam ndjekur gjithnjė ecurinė e tij politike”. Pėrkatėsia politike dhe interesi qė ajo shfaq nuk do tė pėrktheheshin kurrsesi nė tendencė tė sajėn pėr tė politizuar tekstet e kėngėve qė ajo kėndon. Pas hitit “Ushtrinė time do ta bėj me Ibrahim Rugovėn”, mendohet se Adelina ka qenė edhe organizatore e fushatės elektorale tė Ramush Haradinajt, duke ndihmuar nė mėnyrėn e ndėrtimit tė tė gjithė komponentėve tė saj, si nė tė ftuarit specialė, edhe nė personat politikė prezentė. Kjo ishte ndėr tė parat eksperienca me natyrė politikė pėr tė, ndonėse shpesh ka tentuar qė tė fusė nota tė tilla edhe nė kėngėt me tė cilat prezantohet para publikut. Ka pak kohė qė i ėshtė futur seriozisht muzikės, ndėrsa i vjen keq kur kujton se ditėt e fundvitit qė lamė pas, duhej tė ishte e mbyllur nė shtėpi, duke refuzuar ēdo ofertė pėr tė kėnduar nė klubet brenda dhe jashtė Kosovės, sepse dhembja e shpirtit pėr Adelinėn ishte mė e rėndėsishme se ēdo gjė tjetėr. Sot,pasi dhembja ka kaluar, ajo hedh poshtė ēdo aludim tė mediave pėr njė tėrheqje nga skena, pasi ėshtė nė formėn mė tė mirė. Vazhdon tė kujdeset me tė njėjtin intensitet edhe pėr pamjen e jashtme, megjithėse kėto kohėt e fundit i ėshtė dashur tė ndryshojė pėr shkak tė kripit tė ri qė ajo po xhiron. Kėnga e re pritet tė jetė njė gjetje speciale. “Kam filluar punėn pėr albumin dhe klipin mė tė ri, por nuk dua tė ngutem. Tashmė kam nisur tė jem kundėr albumeve qė prodhohen shpejt dhe nė seri. Ndaj ēdo gjė e mirė qė tė jetė e bukur dhe kualitative, do pėrkushtim”. Dhe kjo nuk ėshtė e vėshtirė pėr t’u kuptuar, pasi nė ekranet tona prej disa muajsh vijon tė shfaqet kėnga “Mirdita”, e realizuar nga kėngėtarja qė vitin e kaluar. Nuk ėshtė vetėm ēėshtje dėshire, pasi edhe problemet me jetėn private e kanė detyruar qė tė qėndrojė paksa nė distancė, por jo pėrgjithmonė. Kurdoherė ajo nuk ngurron tė flasė edhe pėr marrėdhėniet me motrat e tjera, jo vetėm me Zanfinėn, por edhe me motrėn tjetėr mė tė vogėl, e cila po tenton t’i hyjė tregut tė muzikės. Nuk ndjen xhelozi, sepse secila prej tė triave ka ndėrtuar karrierėn e vet, por sigurisht mė e vjetra nė kėtė profesion,me 23 vjet karrierė mbi supe, mbetet ende Adelina. Jo pak herė ka qenė nė qendėrtė vėmendjes mediatike, pėr rrahjen me Leonora Jakupi, pėr puthjen nė buzė me Genta Ismailin e mė e fundit, vrasja e Triumfit. Nga ana e Adelinės, pėr tė gjitha kėto ka njė pėrgjigje dhe tė vetme: shpifje e gazetarėve. 29-vjeēares nuk i pėlqen qė tė fitojė publicitet me ngjarje tė shėmtuara, por me muzikėn, albumet dhe videoklipin e ri qė do tė prezantojė sė shpejti. (G. Korrieri)
avatar
Peyonka

Shteti : qaty ku sje ti lol
Postime : 24
Kyējet nė forum : 11148
Regjistruar mė : 21/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Guest prej Fri 22 Feb 2008, 11:16

jam shum e gezuar qe rikthehet Adelina se esht ylli i kengetareve te reja nje puthje te perzemert per adelinen mbretereshen e kengetareve te reja kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Adisa prej Fri 22 Feb 2008, 12:28

Shum jam e gezuar qe u kthy adelina ne mesin e poblikut Shiptar qe esht ylli i muzikes Shiptare i uroj suksese ne jet edhe e dua shum kis
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12232
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Vista prej Fri 22 Feb 2008, 12:38

Jeta vazhdon pavaresisht nga ngjarjet e hidhura qe ndodhin ne jete.Andaj edhe Adelina duhet te vazhdoj me jeten e saj artistike,si gjithmon e dashur per publikun me stilin e saj terheqes prej kengetares.
I uroj vazhdim te suksesshem! flower
avatar
Vista

Shteti : Kosovė
Postime : 29
Kyējet nė forum : 11900
Regjistruar mė : 19/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Guest prej Fri 22 Feb 2008, 13:21

ashtu esht motrushe vista se jeta vazhdon por i uroi Adelines gjdo te mir ne jet dhe lumturia ta ndjek ne gjdo hap e kuptoi se dashurin qe e ka humbur nuk do ta ket me kurr ,me ngushellimet e mia per te sepse esht dhe do mbetet nje yll nder kengetaret e reja suksese te metejshme motrushe Adelina


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga hava prej Sat 12 Apr 2008, 19:36

na vjen mir qe po kthehet adelina edhe pse sa per mu si mu kthy si mos mu kthy njejet eshte!!!!!

hava

Shteti : prizren
Postime : 5
Kyējet nė forum : 10998
Regjistruar mė : 11/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga akili prej Sat 12 Apr 2008, 19:40

kushe eshte kjo adelina se kane dale shume adelina kohet e fundit po eshte ajo ismaili pa qe nuk ja varte me njeri ne usa dhe tha te shkoje andje nga ata budallenjte se ketu me pane cfare malli jame se sa per ze nuk ka gje vetem shalet dhe trupin ka te mire
mendimi ime ky
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11082
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Bardhi prej Mon 14 Apr 2008, 07:56

Eeeee akili kjo ėshtė Adelina Ismajli dashnorja e tė ndjerit Triumf Rizės.

I urojė sukses Adelinės.
avatar
Bardhi

Postime : 124
Kyējet nė forum : 11884
Regjistruar mė : 19/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga nita prej Sun 27 Apr 2008, 18:49

adelina asht nje femer e fort. ka vetbesim um pelqen teper. nuk ja nin shka thojn hallku ajo e ban ata qe e mendon bravo te fort per guzimin e saj.

i ka hije shka te ban ksaj femne. mpuq adelin kis

shyqyr se asht rikthy adelina shyreti i muzikes.

avatar
nita

Shteti : swiss
Postime : 36
Kyējet nė forum : 10956
Regjistruar mė : 25/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga nita prej Sun 27 Apr 2008, 18:55

akili me fal se po te kundershtoj..

veq shum keq e keni ju shiptart jo veq ti pa ka shum shiptar se e vlersojn adelinen si nje lavire se veq reklamohet. pse shumica e shiptarve te vlersojn ne veshje e jo ne karakter.

une nuk besoj se ti akili e njeh adelinen ne jeten private.
une e njoh pak a shum edhe po te tham nje gjeh: "syni te mashtron kajher"

pse thojn duhesh me hanger nje thes kryp me nje person per me njoft mir, tani ki drejt me vlersu qysh mendon ti.

mos ma merr perkeq akili, nuk te kiritikova vetem ty po krejt shiptart se i vlersojn femnat sipas veshjes.
veshja asht thjesh ni fasad, kqyre shka fshefet ner at fasad. e jo me versu ni njeri fille ne shikim te par pa e fol asni fjal me ta.

avatar
nita

Shteti : swiss
Postime : 36
Kyējet nė forum : 10956
Regjistruar mė : 25/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Wed 30 Apr 2008, 11:20

Ne nuk jemi ketu te bejme biografin e Adelines po te themi qe ajo si kengetare ju kthyes skenes perseri,ne jeten e asaj nuk ka te drejte ta gjykojme ne se nuk kemi te drejta te gjykojme nje njeri ,une i uroj suksese te metejshme Adelines .
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11199
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Kotelja prej Wed 15 Oct 2008, 13:48

Diva e muzikes Adelina Ismaili, ishte dje deshmitare, bashke me nenen dhe motren e saj ne seancen gjyqesore te mbajtur kunder grupit te akuzuar per vrasjen e policit per mbrojtje te afert, Triumf Rizes. Pas nje viti e dy muaj, dhembja akoma gjen strehim ne gjoksin e dives shqiptare, nderkaq qe fajtoret jane akoma te lire. Deshmitare tjere ishin edhe babai dhe vellau i te ndjerit Riza, i cili me 30 gusht te vitit te kaluar u godit pas shpine ne menyre dinake, me 11 plumba duke gjetur dhe vdekjen.
Thuhet qe Adelina se shpejti do te hedh ne treg albumin e saj me te ri, i cili do te jete ndryshe nga te tjeret. Ajo ka mbeshtetjen maksimale te fansave te saj dhe eshte rikthyer perfundimisht ne skene, duke pasur me shume kujdes per veten dhe duke u ikur kercenimeve dhe provokimeve qe vijne nga persona, per te cilet Adelina eshte e padeshirueshme.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13671
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Kotelja prej Mon 20 Oct 2008, 09:15

Adelina Ismaili ndryshon deklaraten!!!
Ne seancen gjyqesore te mbajtur per rastin Triumf Riza ndodhi dicka e papritur. Adelina Ismaili gjate deklarates se saj la gojehapur te pranishmit ne salle duke thene dicka krejt tjeter nga deklarata e dhene me heret ne lidhje me vrasjen e te dashurit te saj, Triumfit. Ajo me heret kishte deklaruar se i kishte dhene reket Enver Sekiraqes nga 200 deri ne 9000 euro, por nje gje te tille e mohoi te marten, bashke me te edhe nena e saj, Mona. Gjykatesi i habitur ia lexoi komplet deklaraten e dhene me heret duke pritur pergjigjen e saj per kete ndryshim. E gjithe cfare Adelina tha, ishte: Nuk di cfare kam thene ate dite, cfare po behet sot! Ndersa dorasit iu kercenua ne prezencen e te tjereve: 'Nga keta do te shpetosh lehte, nga une jo. Kom qef me dal sa me shpejt!!!!" Para seances ajo ishte pare duke pire hapa qetesimi. Deklarata e motres se saj ishte poashtu per tu diskutuar: Une po flas ketu, por nuk e di c'me pret jashte!" Seanca e ardhshme mendohet ne mbahet ne muajin dhjetor. Le te shohim nese drejtesia do te vihet ne vendin e saj.
(Referuar ne njeren nga te perditshmet kosovare)

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13671
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga memaliaj prej Tue 28 Oct 2008, 16:17

nita shkruajti:
akili me fal se po te kundershtoj..

veq shum keq e keni ju shiptart jo veq ti pa ka shum shiptar se e vlersojn adelinen si nje *.*.*.*. se veq reklamohet. pse shumica e shiptarve te vlersojn ne veshje e jo ne karakter.

une nuk besoj se ti akili e njeh adelinen ne jeten private.
une e njoh pak a shum edhe po te tham nje gjeh: "syni te mashtron kajher"

pse thojn duhesh me hanger nje thes kryp me nje person per me njoft mir, tani ki drejt me vlersu qysh mendon ti.

mos ma merr perkeq akili, nuk te kiritikova vetem ty po krejt shiptart se i vlersojn femnat sipas veshjes.
veshja asht thjesh ni fasad, kqyre shka fshefet ner at fasad. e jo me versu ni njeri fille ne shikim te par pa e fol asni fjal me ta.

nita nuk ke fare pse ta kundershtosh akilin se po ta vesh re mire ne fund te shkrimit ai thot: ky eshte mendimi im.
edhe une nuk jam dakort po nuk e kundershtoj se ne fund te fundit ai shprehu nje mendim personal dhe jo te pergjithesuar, sic bere dhe ti komentin e dashur Nita.
kalofsh nje dite sa me te bukur nita pse jo dhe duke degjuar kenget e Adelines Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11963
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Vizitor prej Tue 28 Oct 2008, 19:30

Sme pelqen

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Rrezon@ prej Wed 29 Oct 2008, 08:53

Te them te drejten, nuk ja xheloze ne te ,po fare nuk me pelqen, dhe me shton nervat. 

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11359
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga blina prej Wed 29 Oct 2008, 11:31

Adelinen e qmoj shume yll eshte.

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11348
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Interesant prej Wed 29 Oct 2008, 11:48

nuk jam simpatizues shume i muzikes .
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13634
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Vizitor prej Fri 31 Oct 2008, 15:49

Mire se te vi dhe Adelina

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rikthehet Adelina

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi