» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sun 17 Feb 2008, 19:14

Kam qen vetem 12 vjece kur ajo dit ishte me e keqa e jetes dhe e familjes time ... vllackoja im i vogel motra jote te do shum shum Sad Sad Sad Sad Sad Kedi nuk te aron motra Sad Sad Sad Sad Sad

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Guest prej Sun 17 Feb 2008, 19:34

me vjen shum keq motrushe barby per vellaun se e ke humbur edhe une ju bashkangjitem dhimbjes tende motrushe se e di motrushe se kurr zemra e motres nuk e harron vllaun ket e kuptoi shum mir por te gjith kemi brenga motrushe jeta esht keshtu e till,me dhimbsesh me shpirt e zemer motrushe Sad Sad Sad Sad

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga sirena prej Mon 18 Feb 2008, 16:08

per te gjithe ate qe momentet me te hidhura i kane humbjet e njerezeve te dashur bashkohem me dhimbjen e tyre.
momenti me i veshtire per mua ishte kur lashe SHQIPERINE.

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 11914
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Guest prej Mon 18 Feb 2008, 16:20

EDHE UNE JU BASHKANGJITEM NE MOMENTIN E HIDHUR TE SECILES MOTER APO VLLA SEÜPSE JETA KESHTU E KA ASKUSH NUK ESHT PA BRENGA NE love

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Adisa prej Sat 23 Feb 2008, 09:46

momentet mete veshtirat ne jeten time kur meka vdek motra qe jemi nda per gjith mon dhe tash meka lan vetem pa moter Sad
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12238
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Guest prej Sat 23 Feb 2008, 09:48

me vjen shum keq motrushe vesa sepse jeta esht keshtu te gjith kemi brenga ne zemer Sad Sad Sad Sad


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Adisa prej Sat 23 Feb 2008, 09:57

flme motrushe qe me kupton per gjith qka po te du moj motrushe shum kis
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12238
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sat 23 Feb 2008, 20:26

vesa shkruajti:momentet mete veshtirat ne jeten time kur meka vdek motra qe jemi nda per gjith mon dhe tash meka lan vetem pa moter Sad

Me vjen shum keq moter se e ndjej njesoj si ty kur te humb vellai Sad ose motera Sad dicka qe se kalon dot Sad

me shpirt me vjen shum keq Sad Sad te puth motrushe kis

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Adisa prej Sun 24 Feb 2008, 11:06

ashtu esht motrushe my love se ato nuk harrohen per jet ato te keqia se nakam dodhun po shpresoj qe ma nuk dotna ndodh diqka e keqe
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12238
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Guest prej Sun 24 Feb 2008, 14:31

shpresoi qe te dy motrusheve kurr ne jet mos tju ndodh nje gje e till vetem lumturia e gezimi gjithmon qofshin me motrushet e mia kis kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sun 24 Feb 2008, 15:00

Ju puth te dyjave motrushet e mija kis kis

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Guest prej Sun 24 Feb 2008, 15:03

edhe une ty motrushe shum te puthi edhe gjithmon jam dhe do te jem me dhimbjen e juaj motrushe kis kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sun 24 Feb 2008, 19:36

Faleminderit motrushe ndoshta do vi nje dit qe do takohemi Very Happy kis

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Guest prej Fri 29 Feb 2008, 06:32

momenti me i hidhur ne jeten time ka qen dje ,se edhe krejt familja ime me pas vdekur moment me te hidhur nuk kisha pasur ,qe merr fyerje prej nje vllau qe e respekton dhe konsideron si nje vlla te vertet dhe qe kam pasur dhe kam respekt per te gjith,por respektin se une e kam per te gjith po mu kthehen ne ofendime ,por nuk ka problem se te gjitha i pranoi jan te mirseardhura ofendimet ndaj meje,nese ke pasur me then pse vlla nuk ke shkruar ne privat apo te me thuash mua direk,apo e ke pasur me qellim te ma besh ket qe te me lendoje thell ne zemer,sepse jam nje person shum e kuptuar nese kam shkruar se tepermi pse nuk jan shlyer postimet qe nuk kan qen te preferuara apo kan qen se tepermi,une se kam shkruar kam shkruar ta ndiej vehten te lumtur e jo te marr me shum postime apo per interes,jam e vetmja ne forum qe marr ofendime direkt ne forum ,une se kam shkruar vetem ketu sepse e kam ndjer vehten shum te afert apo te lir sepse ta hjek merzin me motrushet ,sepse kam probleme me zemer per at arsye nuk mundem asgje te ndiej keq per asnjerin,dhe kam shkruar ndoshta se tepermi vetem te hjeki merzin por mua keto mu kthyen ne hidherim,vetem shum shum flm per te gjitha kam respekt dhe kam me pasur respekt gjithmon per ju ,nga motra e jua......


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Fri 29 Feb 2008, 19:26

Me vjen keq motrushe Sad


Edituar pėr herė tė fundit nga My Love nė Sat 01 Mar 2008, 09:19, edituar 1 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga mirela prej Sun 02 Mar 2008, 20:47

mom.me i veshtir kur u nisa x itali..te gjendesh e vetme mes 1qyteti te madh e te pa njoh oh sa e veshtir vetem jastiku e di ca kam vujt sa her e kam bo det me lot Sad po ja ce kaloi jam shum mir me familjen ktu alb
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11384
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Adisa prej Mon 03 Mar 2008, 05:49

Sad Sad


Edituar pėr herė tė fundit nga gresa nė Sun 14 Sep 2008, 12:29, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12238
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Sep 2008, 22:23

Largesia dhe vajtja ne nje vend te huaj eshte normale mos ndejtja rahat.
Gjithsesi njeriu cfar ka kaluar dhe do kaloje.
Jan per tu vuajtur nga te gjith.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Geri prej Sat 13 Sep 2008, 22:53

Deri para 1 muji nuk kam pat nanji veshtirsi ne jet por momenti me i veshtir ka qon e do jet kur jam ndar nga nji person qe e dua e me do shumm Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad nji zemer e coptuar me ka ngel ne dor kur familja e vet ma ka heq nga dora ate goc edhe ja kan dhon nji tjeter cuni e kan feju ska dhimbje me te modhe se kjo ndaj jam pak i trishtu se ndoshta nuk e paraqis aq sa e kam ne zemer por nga brenda jam shumm keq shum Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad ahhhhhhh Sad
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15969
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Sep 2008, 22:59

Jeta vazhdon
Smbarojne vajzat
Po te idhesh me nje vajz tjeter te mire haroet e kaluera

po te flas sinqerisht

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Geri prej Sat 13 Sep 2008, 23:01

Risa shkruajti:Jeta vazhdon
Smbarojne vajzat
Po te idhesh me nje vajz tjeter te mire haroet e kaluera

po te flas sinqerisht
Sad Sad ahhh se di Risa se di po plaga esht sa un me kemb gati 2 vite me ate goc risa Sad Sad ,ishalla zoti ka shkru nanji gjo te mire per mua Sad Sad
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15969
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Sep 2008, 23:05

Rockstar shkruajti:
Risa shkruajti:Jeta vazhdon
Smbarojne vajzat
Po te idhesh me nje vajz tjeter te mire haroet e kaluera

po te flas sinqerisht
Sad Sad ahhh se di Risa se di po plaga esht sa un me kemb gati 2 vite me ate goc risa Sad Sad ,ishalla zoti ka shkru nanji gjo te mire per mua Sad Sad

Seriozisht e kam une personalisht te kaluaren e hedh mbrapa
Veten time e dua me shume nga gjithcka.
Besoj se edhe ti

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Geri prej Sat 13 Sep 2008, 23:08

Risa shkruajti:
Rockstar shkruajti:
Risa shkruajti:Jeta vazhdon
Smbarojne vajzat
Po te idhesh me nje vajz tjeter te mire haroet e kaluera

po te flas sinqerisht
Sad Sad ahhh se di Risa se di po plaga esht sa un me kemb gati 2 vite me ate goc risa Sad Sad ,ishalla zoti ka shkru nanji gjo te mire per mua Sad Sad

Seriozisht e kam une personalisht te kaluaren e hedh mbrapa
Veten time e dua me shume nga gjithcka.
Besoj se edhe ti
E dua jeten ta jetoj se nuk me mungo gjo por e shkuar e harruar thuj ket nuk mundem por koha ishalla bo punen e vet po pa nji goc tjeter me e pat afer ta harroj ate muhabet une Sad
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15969
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Sep 2008, 01:23

Momenti me i veshtir kur humba babin tim Sad

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Naki prej Sun 14 Sep 2008, 12:14

Mbledhja dhe varrimi i te vrareve ne luften e Kosoves e ne mesin e tyre edhe anetaret e familjes,farefis dhe shoke.... por siq thote nje fjale e popullit "Njeriu ishte me i forte se guri"

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sun 14 Sep 2008, 22:54

morena shkruajti:Momenti me i veshtir kur humba babin tim Sad

Me vjen shum keq motrushe Sad edhe une kam humbur vllain tim te vogel Sad por pajtoem me shprehjen e Nakit

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga memaliaj prej Fri 03 Oct 2008, 12:29

kur isha i bindur qe do merja nje po, me erdhi nje jo e pa pritur.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11969
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga blina prej Fri 03 Oct 2008, 12:36

Momenti me i hidhur per mua ishte me 15/10/2006 ne ora 5 te mengjesit kur kam marr lajmin se ka humbur jeten tragjikishte ne aksident trafiku vajza e dajes 19 vjeqare studente e fakultetit te drejtesis qe e kam dasht shume teper dhe me mungon c,do dite e me shume.

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11354
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga memaliaj prej Fri 03 Oct 2008, 12:40

me vjen shume keq blina per kete dhe shpresoj ta kesh kaluar ate moment

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11969
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Kotelja prej Sat 04 Oct 2008, 22:50

Momenti me i hidhur ka qene kur nena ime me rrefei nje histori nga femijeria ime. Nuk po u besoja vesheve!!!!!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13677
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga black prej Sun 05 Oct 2008, 00:59

humbja e xhaxhai dhe pamundesia per te qene prane tij ne momentet e fundit te jetes Sad
avatar
black

Shteti : erresire
Postime : 249
Kyējet nė forum : 10809
Regjistruar mė : 14/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sun 05 Oct 2008, 18:04

Para dy diteve , kur mu thye njeri nga thonjte qe kisha rreth 3 muaj kujdes per ta.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sun 05 Oct 2008, 20:03

hahahahahahaahhaah Arla me vjen keq qafsha per zotin.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Geri prej Sun 05 Oct 2008, 20:07

Sot pufffff shum keq asnji skedine su bo hahhahaa
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15969
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga memaliaj prej Mon 06 Oct 2008, 09:39

Kotelja shkruajti:Momenti me i hidhur ka qene kur nena ime me rrefei nje histori nga femijeria ime. Nuk po u besoja vesheve!!!!!!!
kotele haroje ca te ka thene nena dhe shiko perpara ashtu sic vetem ti di.(***)

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11969
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Lukja prej Wed 02 Sep 2009, 10:01

Momenti me i hidhur ne jeten time ka qen kur me vdiq vajza ime Rrezarta Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 10897
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Sep 2009, 13:07

njeri sa te jetoj do te ket edh jetra te hidhura si te gjith kam edhe une disa nga to ku nuk mud ti shprehi te gjith ku nuk dua te kthej kohen mbrap edhe pse jan ne zemrat edhe ne mendjen ton gjithnje po fal zoti per te gjitha


ja nje kur me vdiq agja shum i ri

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11158
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Bruneta prej Tue 17 Nov 2009, 17:45

Kur humba nje person para 9 viteve

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12781
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Voglushja prej Tue 17 Nov 2009, 17:48

Kur humba ate qe kam dasht

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12166
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 17 Nov 2009, 22:01

kur kam humbur babain tim edhe ish te fejuarin tim

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17373
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Momenti me i veshtir (hidhur) i jetes tuaj

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi