» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Dashuria Para dhe mbas martesave...
Tue 11 Oct 2016, 00:12 nga Naki

» Barcoleta
Tue 11 Oct 2016, 00:10 nga Naki

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė

Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154059 artikuj v 4861 temat

Naki (9124)

Geri (7161)

lolita (6766)

Annika (6751)

Kle@Love (6659)

Voglushja (4385)

Interesant (4173)

Arjana (3724)

albi (3374)

Adisa (3282)

Te humbesh dike...

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Te humbesh dike...

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 10:30

po motrushe egjom dashurin nese na hub po qysh e gjajm po elus allauhi qe mosme ndodh perta hupur se jeta nuk esht loj

Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 10708
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh nga Guest prej Tue 26 Feb 2008, 10:34

por edhe jeta esht e gjat motrushe duhet te jetoj njeriu hahjaha sepse po te vdisja une i dashuri harron te gjitha por keshtu qe si ta humbi i porositi tupan at ta festojm Pavaresin hahahaha

Guest
Vizitor

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 10:37

po motrushe vertet po njeri duhet me menu mir se edhe duhet me jetu shnosh kryt se kapuqa ka boll

Adisa

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Sun 23 Mar 2008, 10:42

:(Kam humbur dike edhe sote vuaj e humba se jeta eshte e till e humba ne momentin qe kisha me shume nevoj per te ,ta kisha pran te qanim hallet,e sot e di mire cfar eshte te humbesh ate qe eshte me shume vler per jeten:(

Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 9675
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mesazh nga mirela prej Sun 23 Mar 2008, 23:41

un per vete duke falenderu Zotin njeri shum te afert skam humb dhe ishalla sa me von kjo gje mgj. kjo bote kshu cenkam te gjith kalimtar jemi Embarassed

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.

mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 9854
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mesazh nga Adisa prej Mon 24 Mar 2008, 14:49

nuk e paramendeoj per ta humb dikan as te afermit dhe as miqt e mi

Adisa

Mesazh nga Guest prej Mon 24 Mar 2008, 17:08

humbja e secilit te len dhimbje ne zemer po per ata qe ke ne zemer e sidomos per te afermit te len dhimbje shum te madhe

Guest
Vizitor

Mesazh nga zymer prej Mon 21 Apr 2008, 03:38

eshte nje gje te cilen askush nuk mund ta ndal, nje proces qe sndalet

zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 9998
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mesazh nga Naki prej Mon 21 Apr 2008, 08:56

Por qe dhemb shume dhe kurr nuk je me ai qe ishe

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.

Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9124
Kyējet nė forum : 17485
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mesazh nga stupenda prej Mon 05 May 2008, 16:39

Eshte dhimbje e padurueshme, nuk e kupton cfare te dhemb por mbi te gjitha e ke zemren dhe shpirtin ne dysh, nje pjese e jotja ka ikur me ta po dorezohesh dhe thua jemi thjesht kalimtare ne kete bote te padrejt.

stupenda

Shteti : itali
Postime : 38
Kyējet nė forum : 9750
Regjistruar mė : 10/01/2008
Profesioni : sekretare

Mesazh nga Naki prej Mon 05 May 2008, 16:50

stupenda shkruajti:Eshte dhimbje e padurueshme, nuk e kupton cfare te dhemb por mbi te gjitha e ke zemren dhe shpirtin ne dysh, nje pjese e jotja ka ikur me ta po dorezohesh dhe thua jemi thjesht kalimtare ne kete bote te padrejt.
Eshte dicka qe kto kohet e fundit e kam menduar shume dhe jam shume dakort me postimin tuaj stupenda.Vertet nje lidhje do shume perkushtim me nje fjal, po si ka mundesi qe nje dashuri e zjarrt apo nje cift ideal qe njohem papritmas ndahen dhe behen dy te huaj??? Ke ne shqiptaret po them (ka dhe plot popuj te tjer qe kan kte problem) eshte dhe nej problem qe con nje cift, parntner/partnere si fillim ne grindje mosmarrveshje deri ne shkaterrim!
Vertet spo di si te shprehem dhe te jep nje mendim me te thuket por mendoj ketu ka te beje problemi ekonomik, largesia, mosbesimi i ndersjellet etj. Njof shum raste cifte qe ja kalonin shume mire derisa ishin te fejuar po ndaheshin ne prag martese, ose qifte qe shoqerooheshin dhe ndaheshin sapo hasnin ne kompani lakmitare te shoqerise.Apo ndoshta cdo gje eshte kalimtare ne jete? Ndoshta edhe ai zjarr pasion qe eshte ne fillim te cdo lidhjeje shuhet gradualisht.
Spo di stupenda mbase jam gabim por keshtu e shof une sot.

Naki
Webmaster

Mesazh nga bovari prej Mon 05 May 2008, 17:02

Qenia njerezore e ka qef vuajtjen dhe vete e provokon dhe ushqen.Une nuk mendoj se ka probleme qe nuk zgjidhen ne nje lidhje nese e quajn veten ideal qofte edhe per disa minuta.Na pelqen shtirja dhe duam te ndjejme dashurine qe ngaqe jemi te pa afte e kerkojm tja arijm duke u ndare.
Une i shikoj letersi keto menyra shprehje dhe vetem di te them ēdo gje fillon ke mendja e njeriut nese eshte njeri sigurisht. Smile

"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""

bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 10320
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mesazh nga Naki prej Mon 05 May 2008, 17:07

bovari shkruajti:Qenia njerezore e ka qef vuajtjen dhe vete e provokon dhe ushqen.Une nuk mendoj se ka probleme qe nuk zgjidhen ne nje lidhje nese e quajn veten ideal qofte edhe per disa minuta.Na pelqen shtirja dhe duam te ndjejme dashurine qe ngaqe jemi te pa afte e kerkojm tja arijm duke u ndare.
Une i shikoj letersi keto menyra shprehje dhe vetem di te them ēdo gje fillon ke mendja e njeriut nese eshte njeri sigurisht. Smile
Nuk jane letersi bovari nuk jane. Jane gjera dhe deshmi te sprovuara motra ime jo letersi se nuk jam aspak i mire ne letersi. Po te them ate qe une kam provuar do e shkruaj jo gjera te lexuara nga bota e romaneve apo shkrimeve te dashurise dhe kurr sdo shkruaj te tilla por ate qe ndjej dhe perjetoj mi moter.
Nuk te ekrkoj te bindesh se cfar thone tjeret dhe si ata shofin ose mendojne por disa vertet dine letersi e disa jo andaj ai qe di letersi nje dite do i sosen kopjimet dhe me ska cte shkruaj ose iken ose gjen arsyen per te mbetur i vecant dhe mos pranuar realitetin.

Naki
Webmaster

Mesazh nga bovari prej Mon 05 May 2008, 17:13

Naki shkruajti:
bovari shkruajti:Qenia njerezore e ka qef vuajtjen dhe vete e provokon dhe ushqen.Une nuk mendoj se ka probleme qe nuk zgjidhen ne nje lidhje nese e quajn veten ideal qofte edhe per disa minuta.Na pelqen shtirja dhe duam te ndjejme dashurine qe ngaqe jemi te pa afte e kerkojm tja arijm duke u ndare.
Nuk jane letersi bovari nuk jane. Jane gjera dhe deshmi te sprovuara motra ime jo letersi se nuk jam aspak i mire ne letersi. Po te them ate qe une kam provuar do e shkruaj jo gjera te lexuara nga bota e romaneve apo shkrimeve te dashurise dhe kurr sdo shkruaj te tilla por ate qe ndjej dhe perjetoj mi moter.
Nuk te ekrkoj te bindesh se cfar thone tjeret dhe si ata shofin ose mendojne por disa vertet dine letersi e disa jo andaj ai qe di letersi nje dite do i sosen kopjimet dhe me ska cte shkruaj ose iken ose gjen arsyen per te mbetur i vecant dhe mos pranuar realitetin.

SmileSmile

"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""

bovari

Mesazh nga MANDI prej Mon 05 May 2008, 20:25

eshte shume e dhimbshme qe te humbesh dike

por kete gje e ka shkruar zoti dhe duam apo sduam do

pershtatemi me vullnetin e tij dhe pse zemra na pikellon per ate njeri qe humbim

MANDI

Shteti : TIRANE
Postime : 286
Kyējet nė forum : 9439
Regjistruar mė : 19/04/2008

Mesazh nga Musafir prej Mon 05 May 2008, 20:53

Te hubesh dike, vertet nje tem e dhimbeshme per mua Sad Sad kam hubure dik qe me mungon shum shum ...

Musafir
Vizitor

Mesazh nga MANDI prej Mon 05 May 2008, 20:54

me vjen shume keq per te gjith ata qe keni humbur sinqerisht

te gjith kemi humbur dike qe na dhemb thell ne zemer dhe per fatin e keq do humbim ende sepse keshtu eshte shkruar

MANDI

Shteti : TIRANE
Postime : 286
Kyējet nė forum : 9439
Regjistruar mė : 19/04/2008

Mesazh nga stupenda prej Tue 06 May 2008, 10:29

Naki shkruajti:
stupenda shkruajti:Eshte dhimbje e padurueshme, nuk e kupton cfare te dhemb por mbi te gjitha e ke zemren dhe shpirtin ne dysh, nje pjese e jotja ka ikur me ta po dorezohesh dhe thua jemi thjesht kalimtare ne kete bote te padrejt.
Eshte dicka qe kto kohet e fundit e kam menduar shume dhe jam shume dakort me postimin tuaj stupenda.Vertet nje lidhje do shume perkushtim me nje fjal, po si ka mundesi qe nje dashuri e zjarrt apo nje cift ideal qe njohem papritmas ndahen dhe behen dy te huaj??? Ke ne shqiptaret po them (ka dhe plot popuj te tjer qe kan kte problem) eshte dhe nej problem qe con nje cift, parntner/partnere si fillim ne grindje mosmarrveshje deri ne shkaterrim!
Vertet spo di si te shprehem dhe te jep nje mendim me te thuket por mendoj ketu ka te beje problemi ekonomik, largesia, mosbesimi i ndersjellet etj. Njof shum raste cifte qe ja kalonin shume mire derisa ishin te fejuar po ndaheshin ne prag martese, ose qifte qe shoqerooheshin dhe ndaheshin sapo hasnin ne kompani lakmitare te shoqerise.Apo ndoshta cdo gje eshte kalimtare ne jete? Ndoshta edhe ai zjarr pasion qe eshte ne fillim te cdo lidhjeje shuhet gradualisht.
Spo di stupenda mbase jam gabim por keshtu e shof une sot.

Une mendoj qe faktori kryesor qe te con ne ndarje eshte ajo ndjenje qe ne fillim i bashkoi dhe qe me kalimin e kohes tek disa cifte fillon edhe zhduket fillon edhe vanitet ngadal pa e kuptuar behesh i huaj per ate qe dikur ishe diēka ose dikush, behesh si te gjithe te tjeret. Faktoret jan te shumte dhe jam dakort me ty po mendoj se faktori kryesor eshte dashuria fillon te mos ndjesh me ate qe ndjeje me perpara dhe ndodhin sherret, ndarjet e c'do gje. Mund te them qe jemi i te njejtit mendim. Puc

stupenda

Shteti : itali
Postime : 38
Kyējet nė forum : 9750
Regjistruar mė : 10/01/2008
Profesioni : sekretare

Mesazh nga bovari prej Fri 13 Jun 2008, 22:19

Besoj se eshte normale te humbim dike qofte i afert apo i larget per ne pasi ligjet natyrore dhe ligjet e ambientit nuk mposhten dot sidomos te natyres se ambienti varet nga karakteri dhe vendosmeria Very Happy

bovari

Mesazh nga akili prej Mon 16 Jun 2008, 20:41

ne kete jet vetem nje gje kame kupetuar se kur humbe nje person te eshte pak e dhimbeshme ne fillim pastaje ai person harohet dhe per mendimin time fatkeqesi eshte vetem per ate qe iken se per ne qe rime ne kete bote plot me mashtrusa dhe intrigante nuk pesoim gje do derdhik dy pika lot ne fillim pastaje jeta vazhdon

akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 9558
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mesazh nga Vizitor prej Tue 17 Jun 2008, 08:04

Te humbesh dike eshte e dhimbeshme ,por pavarsisht qe nuk jeton me midis nesh ,ne mendje e ne zemer e kemi gjithon prezent .

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga Vizitor prej Tue 17 Jun 2008, 13:21

akili shkruajti:ne kete jet vetem nje gje kame kupetuar se kur humbe nje person te eshte pak e dhimbeshme ne fillim pastaje ai person harohet dhe per mendimin time fatkeqesi eshte vetem per ate qe iken se per ne qe rime ne kete bote plot me mashtrusa dhe intrigante nuk pesoim gje do derdhik dy pika lot ne fillim pastaje jeta vazhdon

Plotesisht dakord, te pergezoj!

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga Naki prej Tue 17 Jun 2008, 13:51

arla shkruajti:
akili shkruajti:ne kete jet vetem nje gje kame kupetuar se kur humbe nje person te eshte pak e dhimbeshme ne fillim pastaje ai person harohet dhe per mendimin time fatkeqesi eshte vetem per ate qe iken se per ne qe rime ne kete bote plot me mashtrusa dhe intrigante nuk pesoim gje do derdhik dy pika lot ne fillim pastaje jeta vazhdon

Plotesisht dakord, te pergezoj!
Dhe une jam dakord me kete akili

Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.

Naki
Webmaster

Mesazh nga bovari prej Sun 02 Nov 2008, 18:34

Nese humbim dike do te thot qe dikush na ka lene se kollaj nuk ka humbje.Dhe ne kete rast kur humb dike fiton nje tjeter Smile

bovari

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Feb 2010, 14:34

Te humbesh dike nuk eshte e lete qoft nga familja qoft dhe nga tjeret
eshte nje periudhe e pa pershkrushme e dhimshme e vujtshme

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 17 Feb 2010, 21:02

Kam humbur dy njerez shume te shtrenje per mua.Kjo ishte dhimbja dhe humbja e pare qe perjetova.
Dy engjej qe sot do na kthenin buzeqeshjen ne familjen to
ne! Sad Sad

Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 9374
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mesazh nga Vizitor prej Wed 17 Feb 2010, 23:02

Eshte nje ndjenja e cila sjell deshperim dhe mungese kurajoje.Pikerisht ne ato momente mungesa ndihet e plote dhe madje e ke te veshtire te pranosh humbjen, shpreson dhe iluzionon ne pavertetesi.Me kalimin e kohes fillon te mesohesh me faktin e mungeses dhe ne raste kthimi mbrapa te kujteses, kujtojme me nostalgji dhe mall.

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga Geri prej Fri 19 Feb 2010, 00:29

Te humbasesh dike nuk esht aq e lehet per kedo.
C'do kush sdo doj me humb nji personin e zemres vet por ja qe jetojm ne nji bot qe c'do kush ka fatin e vet

Dhimbja esht e madhe e kam perjetu dhe vet.Te humbasesh dike esht sikur te bie dicka mbi koke dhe te mbulon gjithmone.

Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 14439
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mesazh nga Vizitor prej Fri 19 Feb 2010, 10:53

Kam humb babin time me te shtrejtin e jetes sime dp thoja se nje humbje te shkurton lumturin e jetes mbeten vetem kujtime dhimbje dhe vetem lot lot

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga Vizitor prej Thu 23 May 2013, 22:39

Gjithmon kemi frige qe mund te humbasim dike me vlere , me te dashurit tane kjo frige do jete derisa te kemi fryme ,perderisa egziston pjesa e fitores aty eshte dhe ajo pjesa e humbjes, asnjeher nuk e deshirojm por qe ndodhe .

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga deti prej Fri 24 May 2013, 12:30

Humbja e familjareve dhe njerezve tjere te aferm eshte e dhimbshme, E dhimbshme eshte edhe humbja e shokeve dhe miqve. Sot, jo gjithmone jetojme me friken se ne cdo moment mund ta humbasim ate qe e duam. Koha sikur nuk na le kohe te jetojme me kete frike. Vetem atehere kur e humbim dike,kthehemi ne realitet duke e zgjuar ndjenjen e dhembshurise. Vetem atehere ndjejme mall per ta qe nuk i kemi. Ata jane ne zemrat tona dhe vetem kur i kujtojme ua freskojme shpirtin. Sikur nje here ne dite, per vetem nje ēast ti kujtojme ata qe i kemi humbur, me siguri se do te duheshim dhe do te respektoheshom me shume mes veti...

deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 11971
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:08

esht e trisht sepse humbet edhe vetveten e behesh pesimiste per tvazhduar jetten

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 

Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 5497
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mesazh nga Sponsored content Today at 03:26

Sponsored content

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2