» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Teuta_Pr prej Wed 02 Apr 2008, 19:46

Ska rendesi i huaj apo i yni rendesi te kete dashuri dhe gjuhe te perbashket
avatar
Teuta_Pr
VIP

Postime : 54
Kyējet nė forum : 11589
Regjistruar mė : 22/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Dukagjini prej Wed 02 Apr 2008, 22:36

Kjo Dukuri mund te quhet ASIMILIM.
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11454
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga 666 prej Thu 03 Apr 2008, 00:41

Zemera_e_thyer shkruajti:
666 shkruajti:plotesisht dakord me mendimin e parafoleses Very Happy
Razz me ne funde me dhe nje here te drejte Neutral Neutral FLM

kur ke te drejte ke te drejte Very Happy:D pastaj eshte thejsht mendim yll... te gjithe kane te drejte Very Happy:D:D
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Mon 07 Apr 2008, 13:20

666 shkruajti:
Zemera_e_thyer shkruajti:
666 shkruajti:plotesisht dakord me mendimin e parafoleses Very Happy
Razz me ne funde me dhe nje here te drejte Neutral Neutral FLM

kur ke te drejte ke te drejte Very Happy:D pastaj eshte thejsht mendim yll... te gjithe kane te drejte Very Happy:D:D

po me se e vertet flm ju respektoj dashnia eshte aty ku te kap i huaj apo i joni po une shqipe e du per vete Neutral
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11196
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga mirela prej Mon 07 Apr 2008, 18:34

666 shkruajti:jo... i kerkeses se nje gruaje Very Happy:D:D

po hap temen kerkoi grua mos na ngatarro kot Very Happy 8)
ps: paragjykime koti kto te huaj apo shqiptar njeriu ka rendesi pa te tjerat ohuuuuuuuuu:x Mad

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11375
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga 666 prej Mon 07 Apr 2008, 20:25

mirela shkruajti:
666 shkruajti:jo... i kerkeses se nje gruaje Very Happy:D:D

po hap temen kerkoi grua mos na ngatarro kot Very Happy 8)
ps: paragjykime koti kto te huaj apo shqiptar njeriu ka rendesi pa te tjerat ohuuuuuuuuu:x Mad

une nuk e du grun per me hap teme o ti shoku... e du grun per gru... kshu qe e kerkoj kudo Very Happy:D ty nqse te shqeteson kerkimi im... mund ta evitosh... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Naki prej Mon 07 Apr 2008, 20:27

Hahahahahaha partner me ty jam lal

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga mirela prej Mon 07 Apr 2008, 23:37

EUEUEUEUEU PO TE KAM THY NE MES RE KUJT I BON TRIMIN TI EJJJJ NAKI DHE TI ččččč DOLE KUNDRA ččččč Sad Sad Sad

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11375
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga 666 prej Tue 08 Apr 2008, 20:28

Naki shkruajti:Hahahahahaha partner me ty jam lal

hahahhahahah duan te marin frenat ne dore graria re partnero hahahhahahaa
mirela ec te te puth pak se je yll bote kis kis kis kis
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Naki prej Tue 08 Apr 2008, 20:31

po mirela me duket se e huaj eshte o partneroooooooo 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga 666 prej Tue 08 Apr 2008, 20:38

eshte si shpirt dreqi... mjer ai qe ka per ti ra per pjes ca ka me heq... Very Happy:D:D
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 08 Apr 2008, 21:22

Martesa me nje te huaj mendoj se asnje nuk e do.
Apo jo 666 Razz Razz

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga triniti prej Tue 08 Apr 2008, 23:17

My Love shkruajti:Martesa me nje te huaj mendoj se asnje nuk e do.
Apo jo 666 Razz Razz

e mendon gabim my love... martesen me nje te huaj ndoshta nuk e do ti, por kjo sdo te thote qe nuk e duan te gjithe...
mund te ma shpjegoni pak kete formen e tejzhvilluar te rracizmit ne shqiperi???
se vallai kur u bem dhe ne rracista mos ngelt rob ne bote pa u be

firma.................................................................................................................................................................................
i dashur Cupid, thjesht doja te te thosha: - je yll bote Very Happy:D:D
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 11904
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga 666 prej Wed 09 Apr 2008, 20:55

My Love shkruajti:Martesa me nje te huaj mendoj se asnje nuk e do.
Apo jo 666 Razz Razz

nuk e do ai qe nuk di me fol noj gjuhe te jashtme Very Happy:D:D hahahahahahhaa
My Love i bie qe ne te martohemi me nje nga fshati jone sepse te gjithe te tjeret i bie te jene huaj...
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 09 Apr 2008, 21:10

triniti shkruajti:
My Love shkruajti:Martesa me nje te huaj mendoj se asnje nuk e do.
Apo jo 666 Razz Razz

e mendon gabim my love... martesen me nje te huaj ndoshta nuk e do ti, por kjo sdo te thote qe nuk e duan te gjithe...
mund te ma shpjegoni pak kete formen e tejzhvilluar te rracizmit ne shqiperi???
se vallai kur u bem dhe ne rracista mos ngelt rob ne bote pa u be

Mendoj se e ke kuptuar paksa gabim triniti (Apo jo 666 Razz Razz ) mendoj se duhet ta zberthsh me mir ate qe po thoja ok kis triniti fest

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga 666 prej Wed 09 Apr 2008, 23:25

shi shi puth trinitin kjo re
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga triniti prej Thu 10 Apr 2008, 12:12

my love u mundova une mi para se te replikoja ta zbertheja ate qe kishe shkruajtur, por aty ka shume pak per te zberthyer SadSadSad

gjithsesi e vetmja menyre zberthimi qe arrita te bej (kjo ndoshta varet edhe nga injoranca ime, se di ) ishte qe replika jote te ishte disi ironike...boohhh thua valle te jete kjo Very Happy:D:D flower

firma.................................................................................................................................................................................
i dashur Cupid, thjesht doja te te thosha: - je yll bote Very Happy:D:D
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 11904
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga mirela prej Fri 11 Apr 2008, 23:36

o trino po un ha pizza e ti trashesh 8) 8) kjo shoqja ta kish llafin te mua mi se tha NAKI se jam e huaj. Embarassed ... me duhe ti bej kompilmenta vetes se si e huaj shqipen e thaj alb trino je yll bote

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11375
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga mirela prej Fri 11 Apr 2008, 23:38

Naki shkruajti:po mirela me duket se e huaj eshte o partneroooooooo 8)


naki cncnccn po ti s-ishe kundra martese me te huaj a e provoim bashk a jam e huaj a jo 8) 8) kis Embarassed

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11375
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga nita prej Sat 26 Apr 2008, 17:57

une perveti jetoj ne zvicerr, po nuk besoj se isha martu me nja te huaj. jo perdishka se ki se jan shum te mir, po krejt nryshe e kan kulturen nuk besoj se me kupton zvicrrani sikur me kupton shiptari. nuk e preferoj mu martu me te huaj vetem me shiptar. nese asht shiptar nuk ma nin qfar feje ka veq me kan njeri i vendost edhe shqipe bre vlla hahaha...

avatar
nita

Shteti : swiss
Postime : 36
Kyējet nė forum : 10953
Regjistruar mė : 25/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga bovari prej Sat 26 Apr 2008, 18:43

Eshte normale martesa me nje te huaj sigurisht ka edhe pak veshtersite e veta pasi ngaterohen 2 kultura.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11841
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Besi prej Wed 28 Apr 2010, 02:06

Nuk ekzistone asnje arsyetim per mua.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10676
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Arjana prej Wed 28 Apr 2010, 02:10

zemra nuk pyet,cfare kombesi ke,race,moshe apo gjuhe,nese ke ndjenja per te normale te ndodh e nje martese
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14803
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Besi prej Wed 28 Apr 2010, 02:15

Ndjenjat nuk dalin para se te sheh.Ne momentin qe e sheh dhe e kupton se nuk eshte shqiptar,atehere pse te lejojme zemren e ndjenjat te shkojne me tutje?Po flasim per martes dhe jo per nje moment,hin dil e mos u dok.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10676
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Arjana prej Wed 28 Apr 2010, 02:17

ti po thua te urdherojm zemren mos ndjeje ne ate moment,e parealizueshme te urdherosh zemren,nese te terheq personi i huaj apo jo nuk i shpeton dot kesaj ndjenje
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14803
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Besi prej Wed 28 Apr 2010, 02:26

Arjana shkruajti:ti po thua te urdherojm zemren mos ndjeje ne ate moment,e parealizueshme te urdherosh zemren,nese te terheq personi i huaj apo jo nuk i shpeton dot kesaj ndjenje

Sa here ndodhe qe terhiqen meshkujte me femrat,mirepo cdo njeri e shikon me pas se kush eshte,cfar eshte per te shkuar drjte marteses.Ndodhe qe pin kafe me dike per here te pare dhe terhiqesh,menjehere shkon drejte martese,pa e ditur se kush nga eshte?
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10676
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Arjana prej Wed 28 Apr 2010, 02:29

nje martese mese normale,sjam raciste e do pranoja gjithmon nese kam ndjenja per personin,pavaresisht kultures,kombit etj
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14803
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Bella prej Wed 28 Apr 2010, 08:16

Martesa me nje te huaj eshte shume normale, por une nuk e di pse e deshiroj vetem me shqiptar........Ju pershendes!
avatar
Bella

Postime : 34
Kyējet nė forum : 8820
Regjistruar mė : 23/04/2010
Profesioni : Eksploratore e dashurise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga deti prej Wed 28 Apr 2010, 13:25

Martesa me nje te huaj, sado qe duket normale, i ka veshtiresite dhe problemet e veta. Ne e kemi veshtire qe te pershtatemi mes veti edhepse jemi shqiptarė, te nje kombi, gjuhe dhe nje kulture. Dallimet jane shume me te medha kur ke prane nje njeri qe eshte ndryshe nga ti, qofte nga ngjyra, gjuha, tradita, kultura. Eshte edhe nje problem tjeter, femijet. Keta mund te jene viktime e nje martese te tille. Jo gjithmone jemi ne gjendje qe keta ti mesojme dhe edukojme ne te njejeten kohe dhe ne te njejten fryme njesoj.
Ne fund te fundit eshte dashuria dhe forca e saj ajo qe e arsyeton nje martese te ketij lloji dhe nuk kemi shume te drejt ta gjykojme ate.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13492
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Naki prej Wed 28 Apr 2010, 14:54

Dashuria eshte forca qe e arsyeton nje veprim te tille mirpo siq ceku deti i ka edhe pasojat ne te ardhmen sado qe mendojme se nuk eshte ashtu.
Martesa me armikun e kombit tend ne kete rast fus (Greket, serbet) eshte e pajustifikuar dhe e pa pranueshme per mua. Mund te kete zera se mos ti fusim te gjithe ne nje thes sepse edhe nga keta qe ceka ka te mire shpirtrisht por mund te kete nje person, brezi i ardheshem dhe pjella e tij 100% do ndryshoje. E bejne kete rrethanat dhe gjaku sado qe themi ne se eshte e sukseshme do jete deshtim i plote.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Arjana prej Wed 28 Apr 2010, 15:42

si martese mes dy personave te dashuruar,cdo te thote i huaj apo jo
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14803
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Naki prej Wed 28 Apr 2010, 16:00

Arjana shkruajti:si martese mes dy personave te dashuruar,cdo te thote i huaj apo jo
Nuk me kuptove me duket. Po i bie direkt. Ti nese dashurohesh me nje serb themi dhe ai ka prere e grire shqiptare ose maskruar, ka urryer cdo gje Shqiptare por ty te do do martoheshe ti me te dhe te krijosh familje ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Arjana prej Wed 28 Apr 2010, 16:08

perderisa me do mua do te thote qe esht njeri me ndjenja,e sa per luften qe esht kryer ku ky person si serb ka vrare e masakruar shqiptare le te mendojm pak se te njejten gje kan bere e luftetaret tane shpesh here per te mbrojtur veten,lufta i ka keto,edhe nje gje mendoj se per cka ben shteti apo qeveria jo gjithmon ka faj e populli i tij,ata thjesht marrin urdhera nga me te medhenjte,e mos harroni se jan shum shqiptare te kosoves te martuar me serbe ku vazhdojn te jetojn e te mos nderhyn ne kete politike te piste,
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14803
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Naki prej Wed 28 Apr 2010, 16:10

Prap nuk me kuptove po flasim ne njejes jo ne shumes.
ma direkt dashurohesh ne Radovan Karagjiqin ose Arkanin dhe njeri nga keta per ty ka ndjenja dhe te do ty do ishe martuar me te ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Interesant prej Wed 28 Apr 2010, 16:15

Naki une kam pershtypjen se ata persona qe nuk kan perjetuar gjenocid apo ndonje humbje familjare edhe nuk mund ta kene kete bindje apo ndjenje, per ta thjesht ka qene ndoshta nje shiqim i nje filmi akcion e hiq me shume. Dhe si pasoj e kesaj kemi mjaft vajza Shqipetare nga Shqiperia qe martohen me Serb nga Serbia, pavarsisht kush jane ata, dhe ky numer i ketyre vajzave nuk eshte i vogel ,por eshte cdo here duke u shtuar.
Ne te kunderten nuk e mbren ajo se femiu kur lind do e trashegoi gjuhen e prindit, do e marr emrin qe ia jap prindi dhe do e kete kulturen e tij!
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13631
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Naki prej Wed 28 Apr 2010, 16:17

Po Interesant me kete qe une i bera pyetje anetares eshte vetem nje shkeputje me ate qe shkruajti deti disa shkrime me lart. Une gjenocidin e kombit tim e perjetoj njesoj jo si film akcion.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Interesant prej Wed 28 Apr 2010, 16:18

Padyshim, Deti kishte bere nje sqarim shume te mire po e mendove me mendjen e drejte !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13631
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Arjana prej Wed 28 Apr 2010, 16:19

sdo mund te dashurohesha une mbas tyre pasi si karakter dhe ne idet e mia jemi shum te ndryshem,asnje lidhje me keta sna bashkon asgje,vetem urrejtje mund te ndjeja ndaj tyre duke ditur gjithmon se behet fjal per keta njerez e cfare kan bere ne ate shtet
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14803
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Naki prej Wed 28 Apr 2010, 16:21

Arjana shkruajti:sdo mund te dashurohesha une mbas tyre pasi si karakter dhe ne idet e mia jemi shum te ndryshem,asnje lidhje me keta sna bashkon asgje,vetem urrejtje mund te ndjeja ndaj tyre duke ditur gjithmon se behet fjal per keta njerez e cfare kan bere ne ate shtet
Eshte nje i njete por se ka kete emer Arjana por ka te njeten ne zemer te urrej cdo gje shqiptare... ketu ishte thelbi. Do e doje dhe do martoheshe ti me te ?


Edituar pėr herė tė fundit nga Naki nė Wed 28 Apr 2010, 16:57, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Besi prej Wed 28 Apr 2010, 16:26

Arjana shkruajti:perderisa me do mua do te thote qe esht njeri me ndjenja,e sa per luften qe esht kryer ku ky person si serb ka vrare e masakruar shqiptare le te mendojm pak se te njejten gje kan bere e luftetaret tane shpesh here per te mbrojtur veten,lufta i ka keto,edhe nje gje mendoj se per cka ben shteti apo qeveria jo gjithmon ka faj e populli i tij,ata thjesht marrin urdhera nga me te medhenjte,e mos harroni se jan shum shqiptare te kosoves te martuar me serbe ku vazhdojn te jetojn e te mos nderhyn ne kete politike te piste,

1 me baze e ke nga une.Nuk dua te gjykoj me shume per kete shkrime,sepse do dal une budalla me i madhe.

Por nje gje po te rikujtoje.Rasti i Kosoves(viti 99) edhe sikur nje shqiptar t'i kete vrare 1000 serbe (megjithse s'ka mundur te ndodh),ne kete raste shqiptari ne fjale nuk quhet gjakpires,por kjo eshte shume natyrale.Ne kunderten,nje serbe qe ka ardhur prej Beogradit,Nishit,apo prej dreqit te mallkum edhe e ka vra qofte nje shqiptar te vetem,ky pervec se eshte gjakpires,terrorist;te siguroje une se nuk ka asnje fije ndjenje,thjeshte eshte me e keqe se kafsha me mishngrenese.

p;s: po mundohesh te thuash dicka,por nuk po di ne c'menyre.Une te kuptoj se ku deshiron te del me kete shkrime,por vetem per faktin se ja thu vetes nalt,vazhdo ta nencmosh veten ne kete menyre....
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10676
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e arsyetoni ju martesen me nje te huaj?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi