» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Punesimi, mashkull/ femer

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Punesimi, mashkull/ femer

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Nov 2007, 14:47

Mendoni se femrat e kane me te lehte te sigurojne nje vend me te mire pune sesa meshkujt?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Punesimi, mashkull/ femer

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 15:00

Ndoshta nga natyra e gjinisė femrat vijnė mė lehtė te vendi mė i mirė i punės.Kėtė po mė vje keq qė po e them,por kur punoja me zyrtarėt nė Kosovė e bėnin pikėrisht kėtė!Ndryshe pėr tė siguruar njė vend pune tė mirė kėrkohet pregaditja profesionale.Megjithatė ndjehem shumė i lumtur qė femra jonė sot po hapėron krah me mashkullin nė qdo porė tė jetės,mė parė nuk ishte kėshtu.Ky ėshtė mendimi im,dhe nuk do tė thotė se ėshtė e pėrkryar ashtu si po them unė,secili do tė shprehi mendimin e vet,unė rrespektoj mendimet e arėsyeshme tė tė tjerėve.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13422
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Punesimi, mashkull/ femer

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 12 Nov 2007, 16:11

varet sektori ku duhet te punoje

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 11932
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Punesimi, mashkull/ femer

Mesazh nga Vizitor prej Thu 15 Nov 2007, 16:38

Femra gjithmone ka fatin e mire ta kete me te lehte per te gjetur nje vend pune.Jane me te zhdervjellta se meshkujt, dhe gjithcka qe ju kerkohet persa i perket nje vendi pune nuk thone eshte jashte asaj qe di une te bej, por mundohet te mesohet dhe madje te kete dhe sukses. Ka guxim te kerkoj nje pune dhe te jete me e komunikueshme, e kuptueshme.Ka nje aftesi te te sherbyerit mjaft te sofistikuar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Punesimi, mashkull/ femer

Mesazh nga lona prej Thu 15 Nov 2007, 16:41

femrat sidomos sekretaret kane shume sukses kohet e fundit
avatar
lona

Shteti : kosov
Postime : 15
Kyējet nė forum : 11349
Regjistruar mė : 11/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Punesimi, mashkull/ femer

Mesazh nga majlo prej Wed 28 Nov 2007, 11:33

Po per femrat eshte me leht te sigurojne nje vend pune te mir, sepse shumica e institucionev udheheqasit i kane meshkuj dhe po te jet femer e bukur e mer vendin shum te mir te punes!!!!!
Arla jo qe femra eshte shume e zgjuar po thjesht ka nje fush magnetike reth vetes dhe terheq sinjalet!!!!
Shum mir e the Arla "kur nuk thuan jo" !!!!!!!!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Punesimi, mashkull/ femer

Mesazh nga Anna prej Sat 29 Dec 2007, 15:41

femra ne administrat punsohet me leht se sa mashkulli ,kjo eshte me e qarte ,keshtu mvaret se cfar pune lyp femra per punsim ,dhe sod po te jesh pak sharmante dhe e pispillosur gjen pune kudo si femer te jepet prioritet menjiher ,po thuj edhe pa arsimim te duhur .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11481
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Punesimi, mashkull/ femer

Mesazh nga memaliaj prej Tue 16 Sep 2008, 13:06

Anna shkruajti:femra ne administrat punsohet me leht se sa mashkulli ,kjo eshte me e qarte ,keshtu mvaret se cfar pune lyp femra per punsim ,dhe sod po te jesh pak sharmante dhe e pispillosur gjen pune kudo si femer te jepet prioritet menjiher ,po thuj edhe pa arsimim te duhur .
hahaahhahhaaaaa bukur e ke thene hahahahaaa
kur u ndane keshtu na rane ca me shkop ca me domate hahahaaaa

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11675
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Punesimi, mashkull/ femer

Mesazh nga Kotelja prej Wed 17 Sep 2008, 22:31

Nje dite lexova nje kryeartikull 'Krize per gjinine mashkullore, drejtoret preferojne sekretare!' dhe ne fakt keshtu eshte! Meshkujt jane aty ku eshte matematika, aty ku eshte puna e rende dhe nen presion te madh, aty ku midis tjerash hyjne edhe punet fizike, sepse te tille e kemi te pikturuar natyren e mashkullit ne koke neve shoqeria jone. Femra eshte me shume aty ku duhet te beje bla bla bla tere diten, te pres mysafiret neper zyre e institucione, e keshtu me radhe... Kjo eshte mungesa e kultures se punes dhe e diskriminit te aftesive midis gjinish. Duhet te jete akoma me i madh nurmi i femrave qe punojne neper biznese te renda (i referohem atyre me qarkullim te madh), ne polici, ne banka, ne ushtri, ne qeveri dhe te balancohet punezenia ne mes te dy gjinive. Femra shqiptare sot eshte integruar ne shoqeri, sidomos ne dekadat e fundit (pasi iken Enveri dhe Millosheviqi!!!) dhe zeri i saj ka nisur te jehoje me kumbueshem se kurre me pare!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13383
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Punesimi, mashkull/ femer

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi