» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A e dini pse muaji Shkurt ka 29 ditė ēdo katėr vite?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A e dini pse muaji Shkurt ka 29 ditė ēdo katėr vite?

Mesazh nga ballboy_network prej Sun 13 Mar 2016, 21:46

Kėtė vitė Shkurti kishte 29 ditė dhe kjo ditė i shtohet muajit shkurt ēdo tė katėrtin vit. Por pse kjo ditė shtesė nė kalendar?
Ky vit ėshtė edhe viti i brishtė pasi qė muajit shkurt i shtohet njė ditė mė shumė si pasojė e barazimit kalendarit Gregorian e sistemin diellor, transmeton Express. Njė orbitė komplete e tokės rreth diellit kryhet pėr saktėsisht 365.2422 ditė, apo 365 ditė e 6 orė por kalendari Gregorian llogarit vetėm 365 ditė nė vit dukė bėrė kėshtu qė 6 orėt e grumbulluara brenda 4 viteve ti shtojnė njė ditė tė plotė nė kalendar qė ora dhe kalendari tė sinkronizohen me orbitėn e tokės rreth diellit.
avatar
ballboy_network
Forum Designer

Shteti : Kosovė
Postime : 19
Kyējet nė forum : 9800
Regjistruar mė : 16/01/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi