» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lansohet aplikacioni argėtues nė gjuhėn shqipe pėr fėmijė “Yjet”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Lansohet aplikacioni argėtues nė gjuhėn shqipe pėr fėmijė “Yjet”

Mesazh nga AC_Milano prej Tue 08 Mar 2016, 15:03

Yjet ėshtė njė aplikacion magjik dhe interaktiv pėr fėmijė qė pėrmban pėrralla dhe vjersha tė shumta me zė dhe tekst, tė cilat tėrheqin vėmendjen dhe zhvillojnė imagjinatėn.

Aplikacioni ka njė dizajn tė bukur dhe ilustrues qė mundėson navigim tė lehtė prej pėrralle nė pėrrallė, si dhe veēohet me zėrin unik tė aktores sė njohur shqiptare Leze Ēena nė leximin e pėrrallave, gjė qė e bėnė shumė atraktive dhe argėtuese pjesėn e pėrrallave.

Pėrveē pėrrallave si Borėbardha, Dhelpra dhe Cjapi, Rosaku i Shėmtuar, etj aplikacioni pėrmban edhe vjersha tė cilat pėrveē se janė me zė, iu mundėsojnė fėmijėve qė t’i mėsojn ato shumė mė lehtė sesa me metodat tradicionale. Disa prej vjershave pėrfshijnė titujt si: Dy shoqe, Voglushja Kianė, Gjyshi dhe Erėlindi, etj.

Veēoritė e aplikacionit:

Mbi 7 pėrralla me zė dhe tekst
Mbi 20 vjerėsha me zė dhe tekst
Historik tė vjershave e pėrrallave tė lexuara
Puzzle
Gjėgjėza
Veēoritė e mėsipėrme e befasi tjera iu mundėsohen vogėlushėve pa pagesė.

Aplikacioni do tė pėrditėsohet vazhdimisht me funksione dhe detaje tė reja, ndėrsa pėr tė gjithė pėrdoruesit aktual do tė mundėsohet argėtim me orė tė tėra me tregime, pėrralla e ilustrime.

Lojėn mund ta shkarkoni KĖTU
avatar
AC_Milano

Postime : 64
Kyējet nė forum : 7767
Regjistruar mė : 22/12/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi