» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ja ēfarė ndodh nėse mbani hudhėr nė gojė pėr 30 minuta

Mesazh nga Naki prej Sat 20 Feb 2016, 22:31


Hudhra ka kohė qė pėrdoret si njė ilaē natyral pėr tė trajtuar njė rang tė gjerė tė sėmundjeve dhe kushteve tė ndryshme shėndetėsore.
Hudhra pėrdoret pėr zemėr dhe sistemin e gjakut. Ajo mund tė stabilizojė shtypjen e gjakut, tė shmangė sėmundje tė zemrės, sulmin nė zemėr dhe arterosklerozėn.

Disa prej kėtyre pretendimeve mbėshteten edhe nga shkenca. Disa njerėz e pėrdorin atė pėr tė parandaluar kancerin e zorrėve, stomakut, gjirit, prostatės dhe mushkėrive, transmeton Gazeta Express.

Hudhra e prodhon njė pėrbėrės tė quajtur alicin. Alicini ia jep erėn hudhrės, atė qė e ka. Por, a keni dėgjuar ndonjėherė se njerėzit e pėrdorin atė edhe si “sheqerkė”? Po, kjo ėshtė e vėrtetė.

Kinezėt e vendosin njė hudhėr nė gojė dhe e lėnė aty pėr 30 minuta. Kjo praktikė ėshtė njė metodė e lashtė qė pėrdoret zakonisht nė mėngjes. Rezultatet janė tė pabesueshme.

Ushqyesit e shėndetshėm qė gjenden nė hudhėr hyjnė nė organizmin tuaj pėrmes pėshtymės tuaj dhe i pastrojnė enėt e gjakut. Pas 30 minutave, ju duhet ta nxirrni hudhrėn. Lani dhėmbėt dhe nė qoftė se ende keni “erėn e keqe” tė hudhrės, atėherė pėrtypni njė kokėrr kafeje ose majdanoz.

Kjo “sheqerkė” hudhėr ka shumė pėrfitime shėndetėsore pėr trupin tuaj, tė tilla si: pastron trupin tuaj, promovon shėndet tė mirė tė veshkave, pastron lėkurėn tuaj, punon si njė shtytės imunitar, vepron kundėr bronkitit, kontrollon oreksin tuaj etj.

Pra, nėse pėrjetoni ndonjė nga problemet e pėrmendura mė lartė, atėherė ky ėshtė ilaēi i duhur pėr ju. /Gazeta Express

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18547
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi