» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


Shkencėtarėt zbulojnė zogun parahistorik nė Arktik

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shkencėtarėt zbulojnė zogun parahistorik nė Arktik

Mesazh nga ballboy_network prej Tue 16 Feb 2016, 14:52


Rreth 53 milionė vite mė parė, njė zog i madh me kokė sa tė kalit, bredhte nė zonėn tashmė tė ngrirė tė Arktikut.
Hulumtuesit kanė konfirmuar praninė e zogut parahistorik nė kėtė zonė, pasi ri-ekzaminuan njė asht tė kėmbės tė gjetur nė Ishullin Ellesmere.

Zogu ekzotik, sipas shkencėtarėve, besohet se peshonte qindra kilogramė dhe se kishte njė kokė me madhėsi sa tė kalit, transmeton Gazeta Express.

Fosilet e kėtij zogu janė zbuluar nė Evropė dhe Azi mė parė, por kurrė kaq nė veri. Gjetja e kėtij fosili nė kėtė zonė tė ngrirė tė Tokės sugjeron se kjo pjesė dikur ishte e ngrohtė dhe nė tė jetonin kafshė tė ndryshme. /Gazeta Express
avatar
ballboy_network
Forum Designer

Shteti : Kosovė
Postime : 19
Kyējet nė forum : 9110
Regjistruar mė : 16/01/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi