» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sė shpejti do tė dėrgoni SMS edhe nga Facebook Messenger

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sė shpejti do tė dėrgoni SMS edhe nga Facebook Messenger

Mesazh nga ballboy_network prej Tue 16 Feb 2016, 14:44

Rrjeti mė i madh social nė botė, Facebook aktualisht po e teston futjen e SMS-ve tek aplikacioni Messenger, ku do t’u japė mundėsi pėrdoruesve tė dėrgojnė mesazhe tekstuale brenda aplikacionit.
 
Njė veēori e tillė ka qenė dikur tek aplikacioni Messenger, por Facebook vendosi ta heqė atė nė nėntor tė vitit 2013, duke qenė se nuk pėrdorej shumė. Gjithsesi, tani kompania ka vendosur ta rikthejė sėrish kėtė veēori tek aplikacioni i saj pėr mesazhe nga pajisjet mobile.
Veēoria e re “Write an SMS message” (shkruaj njė mesazh tekstual) do tė shfaqet brenda kutisė sė mesazheve tek Messenger-i. Mesazhet qė pėrdoruesit do tė dėrgojnė si SMS do tė shfaqen nė ngjyrė vjollcė, ndryshe nga mesazhet ngjyrė blu qė shfaqen tek Messenger.
Facebook ka konfirmuar pėr uebsajtin VentureBeat se po e teston kėtė veēori tė re. “Gjithmonė pėrpiqemi tė gjejmė mėnyra tė reja tek Messenger qė njerėzit tė komunikojnė sa mė lehtė, tha njė zėdhėnės i kompanisė. Tani po testojmė njė veēori tė re pėr t’u dhėnė mundėsi njerėzve tė bashkojnė tė gjitha bisedat, nga mesazhet tekst nė ato nė Messenger, nė njė vend.
avatar
ballboy_network
Forum Designer

Shteti : Kosovė
Postime : 19
Kyējet nė forum : 9818
Regjistruar mė : 16/01/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi