» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ilaēi ideal qė pastron mushkėritė nga tymi i cigares

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ilaēi ideal qė pastron mushkėritė nga tymi i cigares

Mesazh nga Albanian_Girl prej Tue 29 Dec 2015, 23:36

Pėr tė gjithė duhanpirėsit ose jo pėr tė pastruar mushkuritė nga tymi i duhanit, pėrmes njė ilaēi shtėpiak qė mund tė pėrgatisim nė kushte shtėpie.
Pėr tė pėrgatitur njė ilaē tė tillė ėshtė e rėndėsishme qė tė keni;

400 gram hudhra (ēdo thelp tė hudhrės prejeni nė 4 copa tė vogla)
1 copė xhenxhefil
1 lugė tė mesme kurkumė (turmerik)
400 gram sheqer tė kaft dhe 1 litėr ujė
Pėr tė pėrgatitur kėtė pije ėshtė e rėndėsishme qė ujin ta vendosni nė njė enė mbi zjarr, shtoni sheqerin dhe prisni sa tė nxehet, shkruan albeu. Kur uji tė fillojė tė vlojė, shtoni xhenxhefilin e prerė nė copėza tė imėta, hudhrėn dhe kurkumėn dhe prisni derisa tė gjithė pėrbėrėsit tė vlojnė mirė (rreth 10 min).
Mė pas largoni enėn dhe lėreni tė ftohet nė temperaturė dhome. Kjo pėrzierje shėruese duhet tė ruhet nė frigorifer.

Ēdo mėngjes duhet tė konsumoni nga 2 lugė nga ky ilaē nė stomak bosh dhe gjithashtu nė mbrėmje bėjeni tė njejtėn – pra konsumoni edhe dy lugė tė tjera (sė paku gjysėm ore pas darkės).
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11285
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi