» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjendet regjistrimi i parė i arbėreshėve 70 vjet pas vdekjes sė Skėnderbeut

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Gjendet regjistrimi i parė i arbėreshėve 70 vjet pas vdekjes sė Skėnderbeut

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sun 20 Dec 2015, 23:40


Gjendet regjistrimi i parė i popullsisė mbi shqiptarėt qė shkuan nė Itali, arbėreshėt. Censimenti (regjistrimi i popullsisė) ėshtė i vitit 1543 dhe ėshtė publikuar nė librin “Le minoranze etnico-linguistico…(Minorancat etniko-gjuhesore) tė Pier Francesco Bellinello.

Regjistrimi ėshtė kryer rreth 70 vjet pas vdekjes sė Skenderbeut. Llogarite e asaj kohe janė berė mbi bazė tė zjarrit -oxhakut (fuoco) – thotė pėr Dita, Luan Shmili.

Nga ky regjistrim rezulton se gjithsej ne 1543 ka patur 1722 familje (vatra zjarri-oxhakė) me 57 mijė e 750 banorė shqiptarė nė 45 qendra banimi nė Itali.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11357
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi