» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Asteroidi gjigant kėrcėnon tokėn pėr Krishtlindje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Asteroidi gjigant kėrcėnon tokėn pėr Krishtlindje

Mesazh nga ballboy_network prej Fri 11 Dec 2015, 23:21

Agjencia kozmike amerikane NASA ka njoftuar se mega Asteroidi “2003 SD220””, qė ėshtė nė listėn e prioriteteve tė larta, intensivisht po vėzhgohet, ngase paraqet rrezik potencial pėr planetin, shkruan gazeta britanike Express.
Pėrplasja direkte e asteroidit gjigant do tė mjaftonte pėr tė shkatėrruar njė kontinent tė tėrė, ndėrsa ekziston mundėsia edhe pėr tėrmete dhe aktivizim tė vullkaneve.

Asteroidi ėshtė ndoshta edhe mė i madh nga ajo ē’e kanė llogaritur astronomėt, kurse pėr tė nuk dihet dhe aq shumė. Sipas gazetės, goditja e asteroidit pritet nė Krishtlindje, mė 25 dhjetor.
avatar
ballboy_network
Forum Designer

Shteti : Kosovė
Postime : 19
Kyējet nė forum : 9920
Regjistruar mė : 16/01/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Asteroidi gjigant kėrcėnon tokėn pėr Krishtlindje

Mesazh nga albi prej Sat 12 Dec 2015, 23:18

Me  miliorda  ka asteroida  si   ka mundsi  ta godasin  Token por nuk e godasin  sepse per ket e vendos Zoti pet ket mos keni  frig por  adhurone  Zotin mengjes  dhe  meromje dhe  lutjni  Zotit sepse vetem krijusi jon mundet te na  shpeto
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11745
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi