» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Bota ėshtė pėrplot ēudira!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Bota ėshtė pėrplot ēudira!

Mesazh nga Albanian_Girl prej Wed 04 Nov 2015, 00:22

1. Njėri nga etėrit themelues tė Shteteve tė Bashkuara dhe njėherazi presidenti i saj i parė, George Washington, kultivonte marihuanė nė kopshtin e tij.
2. Kur shkencėtari i famshėm Albert Einstein vdiq, fjalėt e tij tė fundit i mori me vete nė varr. Infermierja qė i qėndronte mbi krye nė ato moment nė spital nuk kuptonte gjermanisht.
3. Shėn Gjoni ishte i vetmi nga 12 Apostujt e Jezu Krishtit qė pati njė vdekje natyrore.
4. Shumė detarė mbanin nė vesh njė palė vathė ari, nė mėnyrė qė tė mund t’u kryhej njė funeral dinjitoz kur ata tė vdisnin.
5. Disa hebrenj ortodoksė refuzojnė tė flasin hebraisht, pasi besojnė se ajo ėshtė njė gjuhė e rezervuar vetėm pėr Profetėt.
6. Njė majmuni nė Afrikėn e Jugun iu dha medalje dhe u promovua nė rangun e tetarit gjatė Luftės sė Parė Botėrore
7. Toltecs, meksikanė indigjenė nė shekullin e VII, shkuan nė luftė me shpata druri nė mėnyrė qė tė mos vrisnin armiqtė e tyre.
8. Kina e ndaloi duhan e dredhur nė vitin 1911, pasi u cilėsua si njė simbol i feudalizmit.
9. Buka e ndarė nė feta ėshtė cilėsuar njė shpikje pėr tė cilin nė vitin 1928 mori patentėn pėrkatėse argjendari gjerman, Otto Rohwedder. Ai thoshte se kishte punuar mbi kėtė inovacion pėr rreth 16 vjet, duke filluar nga viti 1912.
10. Para Luftės sė Dytė Botėrore, konsiderohej njė sakrilegj qoftė edhe prekja fizike e njė Perandori nė Japoni.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11285
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi