» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


NESE DO TE LUTEJ GJITHCKA

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

NESE DO TE LUTEJ GJITHCKA

Mesazh nga lepurushja vogel prej Fri 28 Aug 2015, 14:31

Lutesh edhe ti zemėr, kur psherėtin ?
Kur gjoksi bėhet pėr ty varr i zi ?
Kur qetohen tronditjet, ndėrsa ti ėndėrrin ?
Kur mendon se nė botė, preja e vetme je ti ?
 
Kur guxon tė dėgjosh tė dashurin zė ?
Kur dy sytė njomėzohen me lotėt gjak ?
Mjerė ! E di,ti zemėr, kur nė botė s'ėshtė mė 
dhe prapė e kėrkon, si tė ish diku larg ?
 
Ti prapė vringėllin, po ēfarė sjell nė mendim ?
Mos ngjyrėn e ėmbėl tė fytyrės kujton 
dhe si peshku nė tokė, tallaz ngre gjoksin tim
dhe unė ndjehem i gjallė, ndėrsa jam njė kufomė ?
 
Lutu mikeshė, engjėll, engjėjt nuk kanė mort,
lutu,nė qiell tė prehet shpirti im nė amėshim !
Pėrse u jep frymė trupave, o Zot
dhe nė kėtė botė mė digjet si nė ferr shpirti im ?
 
Ishte lutja e ferrit,i fundmi ēast,
ndėrsa pėrshėndete botėn, njerėzve iu buzėqeshe,
mandej u ktheve dhe the: po vdes paspak,
veē mos mė vajtoni, kurajė prej tyre deshe !
 
Mos mė qaj mikja ime, pėrse gjithė kėta lotė,
pse e mpiks atė gjak nė zemėr hidhėsia !
Kur tė lė lamtumirėn, pranė varrit nė njė qoshk,
o Zot,a ėshtė e fortė atėherė lumturia ?
 
O engjėll i virgjėr, dritėplotė, shpresė e tjetrės jetė,
e ndjej veten nė jetė si nė hipnotizim,
nė hapėsirat e shpirtit ndjej tėnden gjallesė,
vdekja ėshtė dritė dhe pse e mendojmė errėsim !
 
Ndėrsa gjithshka e bėre, o Zot, nė harmoni,
gjithshkaje i jep jetė dhe atyre qė s'besojnė,
do falėsh, sikur besimi nė zemra tė shuhet gjithsesi,
tė kthehen pėrgjithmonė nė pluhur, ata qė tė adhurojnė !

firma.................................................................................................................................................................................
LEPURUSHJA VOGEL
avatar
lepurushja vogel

Shteti : albania
Postime : 46
Kyējet nė forum : 2732
Regjistruar mė : 27/08/2015
Profesioni : parukiere

http://twiter.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi