» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Puērat ne Vendet e Caktuara nė Fytyrė Tregues i Sėmundjeve nga se Vuani

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Puērat ne Vendet e Caktuara nė Fytyrė Tregues i Sėmundjeve nga se Vuani

Mesazh nga Dardania prej Thu 11 Jun 2015, 23:32
Ekspertėt e dermatologjisė pohojnė se pėrmes puērave janė nė gjendje qė tė bwjnė analizimin nė lidhje me atė ēfarė perfaqson dalja e tyre nė pjesė tė ndryshme.

Dalja e puērave nė zona tė ndryshme ėshtė njė tregues i mirė se ne vuajmė nga diēka tjetėr. Mė poshtė ėshtė bėrė njė renditje nė lidhje me domethėnien e puērave pėr organizmin tonė nė zona tė ndryshme.

Puērrat nė ballė
Dalja e puērave nė kėtė pjesė tė fytyrės ėshtė njė tregues i mirė se ne kemi probleme me tretje, zorrė tė hollė apo me mėlēi, gjithashtu stresi dhe mungesa e gjumit mund t’i shkaktojnė.

Puērat rreth vetullės
Puērat nė kėtė zonė mund tė shfaqen si pasojė e qarkullimit jo tė mirė, problem me fshikėz, ushqimit qė bazohet nė yndyrė dhe teprimit me alkool.

Gojė
Shkak mund tė jetė konsumimi i tepėrt me ushqime pikante, ushqim tė erėzuar dhe tė pjekur apo reaksion nė njė pastė tė caktuar tė dhėmbėve.

Puērrat nė hundė
Kjo ėshtė njė pjesė e fytyrės e cila ėshtė njė treguese e mire se ne kemi konsumuar ushqim jo tė shėndetshėm, kapsllėk, fryrje, qarkullimit dhe tretje jo tė mirė.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10838
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi