» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


​Njė copė Akulli nė Qafėn tuaj, bėn ēudira (FOTO)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

​Njė copė Akulli nė Qafėn tuaj, bėn ēudira (FOTO)

Mesazh nga Dardania prej Mon 08 Jun 2015, 23:51Nėse ju jeni si unė atėherė besoj se ju e pėrdorni akullin vetėm pėr ta ftohur pijen tuaj alkoolike. Por tė gjithė ne e kemi pėrdorur atė gabim. Natyrisht qė ata ende e ftohin pijen tuaj por shumica e njerėzve nuk e dijnė pėrfitimin shėndetėsor nga akulli?

Ky sekret ka qenė i ruajtur mjaft mirė, por vėnia e akullit nė njė pjesė tė caktuar tė qafės mund ēuditėrisht tė ju bėjė tė ndiheni mė tė rinj dhe mė energjik.

Pika ku fundi i kafkės suaj bashkohet me qafėn quhet Feng Fu dhe kjo ėshtė pika ku duhet tė vihet akulli, shkruan qiriu.net

Me vendosjen e akullit nė qafė, trupi juaj pėrtėrihet vetvetiu dhe ju bėn tė ndiheni plot jetė.

Kėto janė disa gjėra qė mund t’i bėjė:

1. Pėrmirson gjumin tuaj;

2. Ndreq disponimin tuaj;

3. Shėron sistemin tuaj digjestiv;

4. Ndihmon nė lehtėsimin e gripeve;

5. Lehtėson kokėdhimbjet, dhimbjet e dhėmbit;

6. Ndihmon nė shėrimin e sėmundjeve tė frymarrjes dhe kardiovaskulare;

7. Ndihmon problemet me gjėndra tiroide;

8. Ndihmon ciklin menstrual dhe

9. Pėrmirėson shėndetin mental.

Njė kėshillė se si ta gjeni Feng Fu-nė: Shtrihuni nė stomakun tuaj dhe vendoseni akullin ne qafė, rrini tė shtrirė rreth 20 min, nėse nuk keni kohė mund ta mbėshtillni me njė shall . Qe tė jetė mė efektiv bėjeni kėtė ēdo ditė para sė tė hani mėngjesin dhe nė mbrėmje para se tė flini. Mos u frikėsoni nėse pas 30-40 sekondave do ndjeni njė nxehtėsi nė qafėn tuaj sepse ėshtė normale.

Sipas mjekėsisė tradicionale kineze Feng-Fu nuk mjekohet. Nė fakt kjo metodė e kthen trupin nė balancin e tij psikologjik, siguron shėndet mė tė mirė dhe e pėrtėrin trupin./Qiriu.net/

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10838
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi