» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ja Pse kurrė nuk Duhet tė pini Cigare pas Ushqimit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ja Pse kurrė nuk Duhet tė pini Cigare pas Ushqimit

Mesazh nga Dardania prej Mon 08 Jun 2015, 23:43A pini edhe ju cigare menjėherė pas njė dreke apo darke tė mirė?

Edhe pse ju duket nė ato momente tejet e mirė, faktikisht ėshtė tepėr e dėmshme. Shumica e duhanpirėsve preferojnė tė ndezin cigaren menjėherė pas njė vakti. Megjithatė, ekspertėt nuk e rekomandojmė atė.

Sigurisht, pirja e duhanit nuk rekomandohet asnjėherė, por nė qoftė se nuk mundeni pa cigare, shmangni zakonin e tymosjes sė cigares menjėherė pas ngrėnies, sepse, siē thonė ekspertėt, kjo ėshtė si tė keni ndezur 10 cigare nė tė njėjtėn kohė. Gjithashtu, pirja e duhanit menjėherė pas ngrėnies irriton zorrėt.

Sistemi i tretjes punon nė tėrė trupin, kurse nikotina lidhet me oksigjenin nė gjak, sepse pastaj absorbohet mė lehtė.

Shkencėtarėt paralajmėrojnė se njė cigare pas njė racioni nė mėnyrė dramatike rrit rrezikun e kancerit tė zorrėve dhe kancerit tė mushkėrive. Cigaret, nėse nuk mundeni pa to, i konsumoni tė paktėn 20 minuta pas ushqimit.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10841
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi