» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A i Fshehin Meshkujt Ndjenjat?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A i Fshehin Meshkujt Ndjenjat?

Mesazh nga Dardania prej Sun 07 Jun 2015, 00:58Nėse ju mendoni se vetėm gratė preken dhe ndikohen nga dramat nė marrėdhėnie, ju e keni gabim. Njė studim i ri amerikan i mbi njė mijė tė rriturve tė pamartuar ka gjetur se burrat nė tė vėrtetė janė mė tė prekur nga dramat nė marrėdhėnie se sa gratė.

Hulumtuesit besojnė se kjo ėshtė pėr shkak se gratė nė pėrgjithėsi kanė miqėsi mė tė ngushta se burrat dhe pėr kėtė arsye kanė njė rrjet mbėshtetės gjatė konfliktit me njė partner.

Meshkujt kanė mė shumė gjasa pėr tė fshehur ndjenjat tė tregohen tė fuqishėm dhe tė mos ndajnė dhimbjen me askėnd dhe pėr kėtė arsye nuk kanė mbėshtetje.

Meshkujt, mė shumė se femrat, konsiderojnė partneren e tyre si mikja mė e mirė emocionale, kėshtu qė kur kanė probleme me atė person, ata ndjehen tė vetmuar dhe mbyllin ndjenjat e tyre.

Meshkujt kanė mė shumė gjasa tė ndihen tė lodhur nga konflikti dhe tė kenė vėshtirėsi nė trajtimin e niveleve tė stresit. Ata kanė gjithashtu mė shumė gjasa pėr tė shprehur dhimbjen duke abuzuar me alkool apo drogė.

Meshkujt nuk i ndajnė ndjenjat e tyre aq shpesh ose haptazi si femra. Por kjo nuk do tė thotė se ata nuk i kanė ato. Mbajtja e njė fasade burrėrore nuk do tė thotė se brenda ai nuk ėshtė i lėnduar. Burrat ndjejnė emocione shumė thellė, sidomos ato tė vėshtirat apo tė trishtuara.
:thinking:

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10940
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi