» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lėngu i Domates Rikuperon Muskujt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Lėngu i Domates Rikuperon Muskujt

Mesazh nga Dardania prej Sat 06 Jun 2015, 23:16
Studimet kanė treguar se lėngu i domates e ndihmon rikuperimin e trupit, mė shumė se pijet energjetike dhe pijet e tjera. Ekspertėt thonė se domatet pėrmbajnė veti ushqyesve thelbėsore qė ndihmojnė nė rigjenerimin e muskujve dhe uljen e presionit tė gjakut.

Nė njė studim grek, i cili kishte pėrfshirė pesėmbėdhjetė atletė pėr dy muaj rresht, nėntė prej tyre kishin pirė lėng tė domates dhe gjashtė tė tjerėt, pije energjike.

Ėshtė vėrtetuar se ata qė kishin konsumuar kėtė lėng natyral, kanė pasur rezultate mė tė shpejta nė rikuperimin e muskujve dhe rregullimin e sheqerit nė gjak pas njė stėrvitje tė vėshtirė.

Domatet janė tė pasura me vitaminė C, B, dhe C, si dhe natrium, kalium, hekur, magnez dhe kalcium. Pėrveē kėsaj, pėrmbajnė likopene, e cila ndihmon pėr tė luftuar sėmundjet e zemrės dhe kancerin, duke zvogėluar mundėsinė e sulmit nė zemėr dhe kancerit tė prostatės.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10841
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi