» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Bananet Luftojnė infeksionet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Bananet Luftojnė infeksionet

Mesazh nga Dardania prej Sat 06 Jun 2015, 23:00


Pėrveē vitaminave tė shumta tė ka fruta e bananes, ka edhe veti tė tjera. Kėshtu, sipas specialistėve, pickimet e mushkonjave, skuqja, kruajtja dhe enjtja largohen me banane.

Para se tė shikoni pjesėn ku ju ka pickuar mushkonja, mjekėt kėshillojnė qė tė fėrkoni pjesėn e infektuar tė vendit me pjesėn e brendshme tė lėkurės sė bananes.

Sipas mjekeve popullorė, pėrdorimi i lėkurės sė bananes nė kėtė mėnyrė zvogėlon efektin e ėnjtjes dhe tė tė kruarit. Bananet kanė nivel tė lartė tė vitaminave B, tė cilat ndihmojnė pėr tė qetėsuar sistemin nervor.

Banania pėrdoret si ushqim diete kundėr ērregullimeve tė zorrėve pėr shkak tė pėrbėrjes sė saj tė butė dhe cilėsisė lehtėsuese. Po ashtu, studime tė ndryshme kanė dėshmuar se ngrėnia e bananeve, ndihmon shumė edhe sistemin nervor, mė saktėsisht e ndihmon inteligjencėn, ndėrsa gjithashtu ėshtė ideal edhe pėr ata qė duan tė humbin peshė. /Zėri/

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10943
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi