» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shenjat qė Tregojnė Mungesėn e Hekurit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shenjat qė Tregojnė Mungesėn e Hekurit

Mesazh nga Dardania prej Tue 19 May 2015, 15:27
Hekuri ėshtė njė element i cili ka njė rėndėsi tė veēantė pėr trupin tonė. Ai ka njė rol thelbėsor pėr prodhimin e hemoglobinės, njė proteinė qė ndihmon rruazat e kuqe tė gjakut tė shpėrndajnė oksigjenin nė trup.
Ekzistojnė disa shenja tė ndryshme tė cilat tregojnė mbi mungesėn e hekurit.
Shenjat treguese janė; Ndiheni tė lodhur shpesh , nuk mbusheni mirė me frymė, keni rrahje tė shpeshta tė zemrės, keni dhimbje gjunjėsh, ju dhemb koka, ndiheni nė ankth pa arsye dhe keni rėnie flokėsh.
Nėse ju keni shenja tė tilla nė organizmin tuaj ėshtė e rėndėsishme qė tė kryeni kontrollet e duhura te mjekėt dhe tė merrni masa pėr tė rikuperuar kėtė gjendje.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10775
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi