» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vėllėzėrit Liti e Biti

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Vėllėzėrit Liti e Biti

Mesazh nga Dardania prej Sun 17 May 2015, 00:50

Vėllėzėrit Liti e Biti padyshim se janė kėngėtarė qė opinjoni i njeh fortė mirė mė tepėr se dy dekada. Ata janė pėrpjekur qė me artin e tyre muzikor tė lėnė gjurmė nė krijmtarin te begatshme artistike, pra nė kėngėn folklorike dhe atė popullore.

Vėllėzėrit Liti e Biti u lindėn, nė fshatin Herticė, shkollėn fillore dhe atė tė mesme e pėrfunduan nė Podujevė.

Me kėngėn filluan qė nga fėmijėria, kurse nė duet qė nga klasa e parė fillore.

Liti e Biti dy vėllėzėr, por tė lidhur emotivisht janė njė trup, njė shpirtė i madh i kėngės shqipe. Kėngėt e tyre janė me ideal tė lartė kombėtar.

Liti e Biti kanė edituar deri me sot mė tepėr se 45 albume. Nė kėto albume janė mė shumė se 300 kėngė tė vetė autorėve. Me vetė faktin, qė shumė kėngėtarė tė tjerė sherbehėn me kėto autorsi tė tyre dhe bėjnė emitimin e tyre, tregojnė, qė Liti & Biti janė njė thesar i madh i artit muzikor.

Ēka pritet nga Liti e Biti nė tė ardhmėn ? Albumi mė i ri "Tanė Kosova UĒK’’, njė video-audi-Cd-DVD me kėngė tė reja tė zgjedhura, njė album me kėngė tė zgjedhura popullore, hite tė reja.

Liti e Biti pėr adhuruesit e tyre: Ne ju duam shumė kudo qė jeni, kudo qė na dėgjoni, shumė respekt pėr adhuruesit tanė. Ju premtojmė se kurrė nuk do ju zhgėnjejmė, gjithėherė do kėndojmė sipas shijes tuaj. Adhuruest tanė me plotė ngrohtėsi ju pėrshendesin Liti e Biti, dhe krenohen me adhuruesit e tyre dhe, edhe juve krenohuni me Litin e Bitin.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10826
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi