» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Dashuria Para dhe mbas martesave...
Tue 11 Oct 2016, 00:12 nga Naki

» Barcoleta
Tue 11 Oct 2016, 00:10 nga Naki

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė

Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154059 artikuj v 4861 temat

Naki (9124)

Geri (7161)

lolita (6766)

Annika (6751)

Kle@Love (6659)

Voglushja (4385)

Interesant (4173)

Arjana (3724)

albi (3374)

Adisa (3282)

Fehmi Kastrati

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Fehmi Kastrati

Mesazh nga Dardania prej Sun 17 May 2015, 00:42

Autobiografi qershor 2007

Unė Fehmi Kastrati i lindur me 5 tetor 1961 nė fashatin Llapashticė tė Epėrme, komuna e Podujevės. Shkollėn fillore e kam kryernė vendlindje, kurse tė mesmen nė qytetin e Podujevės. Unė si i ri nė moshėn 15 vjeēare kam filluar tė merrem me muzikė. Instrumenti im i pėlqyer ka qenė ēiftelia dhe ėshtė ende ēiftelia. Hapat e parė nė muzikė i kam filluar sė bashku me kusheririn tim Shemsi Kastratin nga fshati Shkabaj (Prishtinė), me tė kam kėnduar mė shumė se 10 vite tė tėra, deri nė kohėn kur ai shkoi nė Gjermani. Mė pas fillova tė kėndoj me Ramush Tahirin pėr 8 vite me radhė, edhe pse ishte fillestar, mora kohėn e duhur pėr ta mėsuar dhe edukuar pėr kėngėn e bukur shqipe.
Kam kėnduar edhe me shumė rapsodė tė njohur tė trevės sonė tė Llapit, kam bashkėpunuar shumė me Vėllezrit Gashi, kemi kėnduar edhe sė bashku nė disa ahengje me shoqėri etj...

Unė kurrė s'kam pushuar sė kėnduari. Tani nė kėto dy vitet e fundit kam filluar tė kėndoj me Florim Halitin, me tė birin e kėngtarit tonė tė paharruar, tash tė ndjerė Hasan Peranit nga Perani i Podujevės. Me Florimin qe dy vite kėndojmė bashkė dhe jemi shokė tė pandashum. Kemi gjetė njė gjuhė tė pėrbashkėt dhe kėshtu jemi shumė aktiv nė punėn tonė, mund tė them profesoinale.

Po tash qe disa muaj kam filluar ta mėsoj dhe ta marr me vete nė dasma e ahengje edhe djalin tim Bastretin.

Idoli im ėshtė Augustin Uka.

Unė pėrmes biografisė sime shprehi dėshirėn qė tė falėnderoj ty zotri Mahmut dhe tė gjithė kėngetarėt ēka janė sot por edhe ata qka kan nderruar jetė. Ju qoftė i lehtė dheu i Kosovės sonė dhe ta zotėri Mahmut tė pėrshėndes shumė unė si dhe Florimi, je i mirėseardhur nė Llap.

Pėrshėndetje,

Fehmi Kastrati

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....

Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2128
Kyējet nė forum : 9709
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi