» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nuk Mund tė Kėnaqen tė Gjithė...

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nuk Mund tė Kėnaqen tė Gjithė...

Mesazh nga Dardania prej Fri 08 May 2015, 00:33


Njė burrė po shkonte nė pazar me gomar. Kishte marrė edhe djalin me vehte qė ti mėsonte si bėhen punėt. Po ecnin qė tė dy, babė e bir duke biseduar, dhe gomari ecte pranė tyre. Ec e ec...

Kalon njė fshatar, i shikon dhe thotė:
- Po ju or budallenj, vetė lodheni nė kėmbė, dhe gomari ecėn pėr qejf tė vet. Po pse e keni gomarin kur nuk e pėrdorni?

I vjetri ndalon gomarin, hipin tė dy mbi gomar dhe vazhdojnė rrugėn duke biseduar. Ec e ec...

I sheh njė kalimtar qė thėrret:
- Po ju o budallenj, qysh e lodhni kaq shumė kėtė kafshė tė gjorė. Pse ka fuqi ky gomar t'ju mbajė tė dyve?

I vjetri ndalon gomarin, zbret nga gomari, lė djalin mbi gomar, dhe vazhdojnė rrugėn duke biseduar. Ec e ec...

Kalojnė njė grup fshatarėsh, dhe njėri thėrret:
- Shikoni kėtė budallain, vetė lodhet nė kėmbė, kurse djalin e ri e ka hipur majė gomarit tė bėjė qejf!

I vjetri ndalon pėrsėri gomarin dhe ndėrron vendin me djalin: vetė majė gomarit, djali nė rrugė pranė tyre nė kėmbė. Vazhdojnė rrugėn duke ecur, e duke biseduar. Ec e ec...

Kalojnė njė grup grash, i shikojnė dhe njėra thėrret:
- Ē'ėshtė kjo punė? Turp tė kesh, o burrė! Kėtė djalė tė gjorė e lė nė kėmbė e tė lodhet, vetė je kapardisur mbi gomar! Turp! Turp!

I vjetri ndalon pėrsėri gomarin, zbret dhe i thotė djalit:
- E shikon or bir! Mundohu t'i kėnaqėsh tė gjithė, dhe nuk do tė kėnaqėsh asnjė! Hajde tani tė mbarojmė punėt, sepse erdhėm nė pazar...

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10847
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi