» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjeli, Qeni dhe Dhelpra

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Gjeli, Qeni dhe Dhelpra

Mesazh nga Dardania prej Fri 08 May 2015, 00:16


Na rronin njėherė njė plak e njė plakė. Ata ishin shumė tė varfėr. Nuk kishin gjė tjetėr, veē njė gjel e njė qen.
Njė ditė qeni i tha gjelit:
Eja, gjel i dashur, tė shkojmė nė pyll, tė gjejmė ndonjė gjė pėr tė ngrėnė.
U nisėn. Kur po errej, u futėn nė pyll dhe zgjodhėn pėr tė fjetur njė pemė me zgavėr. Gjeli hipi nė pemė, qeni u fut nė zgavėr.

Nė mėngjes gjeli nisi tė kėndonte: ki!- kii! - kiii!
Me ta dėgjuar dhelpra, iu afrua pemės dhe filloi tė lavdėronte gjelin.
- Sa i bukur qenke, o gjel! Sa zė tė ėmbėl qė paske! Eja sot pėr drekė tek unė, se tė dua shumė!
- Mirė, - i tha gjeli, - por unė kam edhe njė shok.
- Ku ėshtė shoku yt? - pyeti dhelpra.
- Ja, atje, nė zgavėr, iu pėrgjigj gjeli.
Dhelpra iu afrua zgavrės dhe futi kokėn.
Qeni e kapi pėr fyti dhe e mbyti.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10946
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi