» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Molla e Artė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Molla e Artė

Mesazh nga Dardania prej Thu 07 May 2015, 23:58


Na ishte seē na ishte...

Na ishte njėherė njė mbret...

Njėherė, mbreti pėrhapi fjalė nė tėrė mbretėrinė: "Atij qė do tė mė thotė gėnjeshtrėn mė tė madhe do t'i jap njė mollė tė artė!"

Erdhėn plot njerėz qė rrėfyen gėnjeshtra, por mbreti u pėrgjigjej se:"Qenkan tė gjitha tė bukura, por kush mė siguron mua qė nuk janė
tė vėrteta?"


Njė ditė te mbreti erdhi njė fshatar, i cili i tha:
- Madhėri, kthemi florinjtė e mi!
- Florinjtė? - u habit mbreti.
- Po, m'i more javėn e kaluar.
- Gėnjen, s'tė kam marrė asgjė, - bėrtiti mbreti.


- Nėse kjo qenka gėnjeshtėr, - ia priti burri, - atėherė urdhėro tė ma japin mollėn e artė!
Mbreti krenar e finok s'deshi tė dorėzohej. Bėri sikur iu kujtua:
- Ah, po, nuk gėnjen, - i tha burrit. - Mė ke dhėnė vėrtet ca florinj njė javė mė parė.
- Thashė unė? Ja, u kujtuat, Madhėri! Atėherė urdhėro tė m'i kthejnė florinjtė e mi.
E ē'ti bėnte mbreti? U detyrua t'ia jepte mollėn e artė burrit tė menēur.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10838
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi