» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dhelpra e Dhitė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Dhelpra e Dhitė

Mesazh nga Dardania prej Mon 04 May 2015, 00:34

Bariu i ēoi dhitė e veta pėr tė kullotur. Atje vuri re se dhitė e tij ishin pėrzier me dhi tė egra, dhe kur erdhi mbrėmja i shtiu tė gjitha nė shpellėn e vet. Tė nesėrmen, pasi u bė dimėr i fortė, nuk mund t'i nxjerrė nė kullotė tė rėndomtė, prandaj i la nė shpellė. Dhive tė veta u gjeti nga pak ushqim, sa tė mos i marrė uria, kurse dhive tė egra u gjeti mjaft ushqim pėr t'i bėrė krejtėsidht pėr vete. Dimri mbaroi she ai i nxori tė tØre dhitė nė kullosė. Dhitė e egra morėn malin e ikėn. Kur ai filloi t'i qortojė se janė jomirėnjohėse qė ikėn dhe e lanė, megjithse ai u kujdes shumė pėt to, ato u kthyen e i thanė:
Pikėrisht pėr kėtė ne frikėsohemi dhe ikėm prej teje. Gjersa ti neve, qė tė erdhėm dje, na ēmove e shikove mė tepėr se dhitė tua, ėshtė e qartė se edhe tė tjerat, qė do tė afrohen mė vonė, to t'i ēosh e shikosh mė tepėr se ne.
Porosia: Nuk duhet lakmuar miqėsia e atyre, tė cilėt si miq tė rinj, na ēmojnė mė tepėr se miqtė tanė tė vjetėr, duke pasur parasysh se ata met ė cilėt miqėsohemi mė vonė, do tė ēmohen mė tepėr se ne.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10838
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi