» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pėrralla e Shqipes

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pėrralla e Shqipes

Mesazh nga Dardania prej Mon 04 May 2015, 00:07

Nji djalosh kishte dalė pėr gjah nė malet e Shqipnisė. Nji shqipe fluturoi sipėr tij, dhe u ndal nė maje tė nji shkrepi. Shqipja ishte jashtėzakonisht e madhe dhe mbante nė ēapojt nji gjarpėn. Mbas pak shqipja fluturoi prej shkrepit ku kishte ēerdhen.
Djaloshi u ngjit atėherė nė majė te shkrepit, dhe gjeti nė ēerdhe zogun e shqipes qė po luente me gjarpnin e mbytun. Por gjarpni nuk ishte vėrtetė i mbytun. Befas ai lėvizi, ngrejti kryet, nxori thimthin dhe bįni me pickue zogun. N'at ēast djaloshi nxori harkun, dhe vrau me shigjetė gjarpnin. Mandej ai mori zogun e shqipes dhe u nis kah shpia e vet. Befas ai ndigjoj mbi krye zhurmėn e krahėve tė shqipes.
“Pse ma grabite foshnjen?", thirri shqipja.
"Foshnja asht imja, sepse unė e shpėtova nga gjarpni qė ti nuk e kishe mbytė", pėrgjegji djaloshi.
"Jepmė foshnjen time, dhe unė tė jap si shpėrblim mprehtėsinė e syvet tė mi dhe fuqinė e krehėve tė mi. Ti do tė jeshė i pamposhtun dhe do tė quhesh me emnin tim!"
I riu ia dha shqipes zogun e vet. Kur u rrit zogu, i sillej mbi krye djaloshit, qė tash ishte bį burrė. Me harkun e vet ai mbyti shumė bishė tė pyllit, dhe me shpatėn e vet preu shumė anmiq tė vendit.
Ndėr tė gjitha kėto vepra shqipja e printe dhe e drejtonte. I ēuditun nga kėto punė, populli e zgjodhi mbret gjuetarin trim. Ai u quejt Shqiptar, qė do me thįnė "bir i shqipes" , dhe mbretnia e tij mori emnin Shqipni, qė do me thanė "Vendi i Shqipeve."

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10847
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi