» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fshatari dhe Gjarpėri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Fshatari dhe Gjarpėri

Mesazh nga Dardania prej Mon 04 May 2015, 00:00

Njė gjarpėr qė jetonte nė pragun e shtėpisė sė njė fshatari, doli njė ditė dhe e kafshoi pėr vdekje djalin e tij. Prandaj fshatari u hidhėrua sė tepėrmi, rrėmbeu sėpatėn, erdhi te bira dhe e priti aty qė t'i binte menjėherė posa tė dilte. Kur gjarpėri nxori kryet, ai iu vėrsul me sėpatė. Por i shkoi kot dhe ēau gurin qė ishte pranė birės sė tij. Mė vonė e thirri gjarpėrin me tė butė pėt t'u pajtuar. Mirėpo gjarpėri iu pėrgjegj:
As unė nuk mund tė besoj ty deri sa shoh gurin e ēarė, as ti mua deri sa sheh varrin e djalit tėnd.
Porosia: Kjo na tregon se armiqėsia e madhe nuk harrohet lehtė.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10847
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi