» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fshatari dhe Djemtė e Tij

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Fshatari dhe Djemtė e Tij

Mesazh nga Dardania prej Sun 03 May 2015, 23:53

Kur njė fshatar, ishte duke vdekur, dėshiroi qė djemtė e tij tė mėsohen qė tė punojnė tokėn. Prandaj i thirri e u tha:
Fėmijėt e mi, unė tanimė po shkoj prej kėsaj bote, e ju do tė jeni tė lumtur e tė pasur nė qoftė se gjeni atė qė ėshtė e fshehur nė vreshtėn tonė.
Fėmijėt e tij menduan se diku atje nė arė do tė jetė futur thesari. Prandaj, pas vdekjes sė tė atit, rrėmihėn tėrė tokėn rreth trungjve tė hardhive, por thesarin nuk e gjetėn. Mirėpo vreshta e punuar mirė, u solli atė vit fryt tė mirė e tė bollshėm.
Porosia: Kjo na tregon se puna pėr njerėzit ėshtė thesari mė i ēmueshėm.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10838
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi