» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ngadhėnjim mbi Vdekjen

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ngadhėnjim mbi Vdekjen

Mesazh nga Dardania prej Wed 29 Apr 2015, 16:20


Ngadhėnjim mbi vdekjen ėshtė film shqiptar i prodhuar nė Shqipėri nė vitin 1967.

Tė dhėnat mbi Filmin
Vendi i Prodhimit - Gjirokastėr Shqipėri
Viti i Prodhimit - 1967
Gjuha - Shqip
Regjisorėt - Gėzim Erebara , Piro Milkani
Skenari: Peēi Dado, Gėzim Erebara, P. Milkani.
Producent: Shqipėria e Re.
Muzika: Feim Ibrahimi.
Pėrmbajtja
Lufta e Dytė Botėrore. Shqipėria ėshtė nėn pushtimin nazist. Gjermanėt arrijnė tė kapin dy vajza tė reja dhe i torturojnė ato pėr tė zbuluar lidhjet me lėvizjen komuniste. Nė fund ata i ekzekutojnė duke i varur nė litar nė mes tė qytetit pėr tė trembur dhe terrorizuar popullin. Filmi ėshtė i bazuar nė ngjarjen reale tė dy heroinave Bule Naipi dhe Persefoni Kokėdhima.
Aktorėt nė Role
Eglantina Kume........ Mira
Edi Luarasi........ Afėrdita
Naim Frashėri........Hans von Shtolc, kapiteni gjerman
Rikard Ljarja........Perlati
Sheri Mita........Villi Heller, togeri gjerman
Timo Flloko........Fatosi
Demir Hyskja........ Zyni Shaqiri, spiuni
Andon Qesari........Skenderi
Antoneta Fishta........ nėna e Mirės
Drita Haxhiraj........ gjimnazistja
Pandi Raidhi........xha Teloja
Nė Episode
Arqile Nesho........
Lec Bushati........
Sander Prosi........ mėsuesi
Diana Peza........
Fioralba Paēo........
Saimir Kumbaro........
Lec Shllaku........
Petrit Llanaj........ Vasili, kėpucari
Xhemil Tagani........
Zejnulla Hatibi........

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10943
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi