» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Agim Kuēi....

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Agim Kuēi....

Mesazh nga Dardania prej Tue 28 Apr 2015, 00:45


Agim Kuēi, lindi mė 20 mars tė vitit 1964 nė Kosovė, ėshtė ish oficer i APJ,dhe expert i informatikės, veprimtar dhe patriot shqiptar. Ish luftėtar i Ushtrisė Ēlirmtare tė Kosovės
Biografia
Lindi mė 20 mars 1964, nė Therandė. Ėshtė fėmija i gjashtė i Sadri Kuēit dhe Emine Kuēi-Paēarizi. U rrit nė njė familje me kushte mesatare jetese nė frymėn atdhetare, shkollėn fillore e kreu nė Therandė, kurse Shkollėn e Mesme Ushtarake nė Sarajevė, diplomoi nė Informatikė nė Amsterdam. Ai jeton nė Holandė dhe ka dy fėmijė.


Pjesmarrja nė UĒK

Ėshtė njė ndėr themeluesit e ish-UĒK-sė nė komunėn e Therandė-s, sė bashku me Blerim Kuēi-n dhe Ruzhdi Gashi-n. Fillimisht ishte komandant i njėsitit "lisi" i njohur edhe me nofkėn "dreqi", mė pastaj u emėrua shef i shtabit tė operativės pranė brigadės 123. Ishte hartuesi kryesorė i planeve dhe strategjisė ushtarake pėr komunat Malishevė dheTherandė, nga gazetarėt e Associated Press mori emrin konspirativ KomandantVersace.Pas ofenzivės sė parė tė ushtrisė dhe policisė serbe ndaj pozicioneve tė UĒK-sė nė Malishevė, u emrua si Komandant i Brigadės 122 dhe pastaj komandant i tė dy brigadave 122 dhe 123, ishte njė ndėr udhėheqėsit politik e ushtarak tė UĒK-sė. Ishte pėrherė aktiv nė betejat qė i zhvillonte njėsiti e tij,nė tė gjitha sulmet qė ai i organizoi dhe mori pjesė, si dhe nė mbrojtjet nga sulmet e armikut ku ishte gjithmonė nė vijėn e parė tė frontit, njėsiti i tij triumfoi si nė betejat nė Opterushė, Rahovec, Zoqishtė,Studenqan,Reshtan, Peqan, Duhėl, Malishevė, Therandė, etj.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10841
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi