» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Muharrem Hoxha

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Muharrem Hoxha

Mesazh nga Dardania prej Mon 27 Apr 2015, 17:01

Muharrem Hoxha ėshtė aktor komik shqiptar nga qyteti i Durrėsit lindur me 18 janar 1954. Ka punuar pėr njė periudhė tė gjatė nga ’73 – ’86 nė “Pallatin e rinisė” nė qytetin e Durrėsit, ku ka bashkėpunuar me aktorėt e humorit si Fadil Hasa, Ramazan Njala, Enver Likmeta dhe nė veēanti Gani Kalaja. Po nė kėtė qytet ai ka punuar dhe me aktor tė tjerė si Roland Koēi, Sanie Hoti, Xhelal Tafai, Hysen Bashkhysa etj. Ai ka marrė pjesė te teatri i kukullave ku ka punuar pėr 14 vjet, po kėshtu ėshtė angazhuar nė mbrėmjet e vitit tė ri, si nė programet pėr fėmijė dhe nė ato pėr tė rriturit. Ai ka luajtur dhe nė filmin pėr femijė “Velat e Bardha”, i cili ėshtė xhiruar nė Itali. Aktivitetet dhe bashkėpunimet e tij me aktorė dhe regjisorė tė disa qyteteve tona kanė bėrė qė ai tė jetė njė ndėr humoristėt mė tė pėlqyer jo vetėm pėr qytetin e Durrėsit ku ai punon, por dhe pėr qytete tė tjera. Nė Shkodėr ai ka bashkėpunuar me aktorė tė tillė si Zyliha Milotin, Paulin Prekėn, Zef Dedėn,Gėzim Kruja,Drane Xhoi. Gjithashtu ai ka luajtur dhe me aktorėt e qytetit tė Korēės ku do tė veēonim Zamira Kita, Aleko Prodani, Petrika Riza, Klaudeta Riza, Marko Bitraku, Albana Prodani etj. Nuk mund tė lėmė pa pėrmendur dhe bashkėpunimin me aktorė tė humorit nė qytetin e Elbasanit si Ilmi Belshaku, Dimitraq Topuzi, Antoneta Doka. Ai ėshtė vlersuar nė vitin 2000 si “Njeriu i shekullit”, “Krenaria e qytetit”, pėr Durrėsin, ka fituar si “Aktori me i mirė” nė festivalin e Dibrės sė Madhe me trupėn e Korēės me shfaqen “Ju ftojmė nė dasmėn e babait”. Nė vitin 2003 ėshtė nderuar me Urdhrin “Naim Frashri i Argjendė”, ndėrsa nė vitin 2010 ka marrė “ Naim Frashri i Artė”. Nė vitin 1983 nė qytetin e Lushjes nderohet me ēmimin “Laureat i festivalit”. Tė njėjtin ēmim e merr dhe nė Fush-Arrėz, nė 1989.
Filmografia
Para nga qielli 2009
Tirana, viti zero 2001 ... berberi
Borxhliu 1998 ...
Dashuri ne krisma 1997 ...Bushi
Gjithė fajet i ka paraja 1996 ...berberi
Fundi i marrėzisė 1995
Pak freskėt sonte 1994 ...komshiu
Zėvendėsi i grave 1987 rol episodik

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10841
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi