» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dy Herė Mat

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Dy Herė Mat

Mesazh nga Dardania prej Mon 27 Apr 2015, 16:57


Dy herė mat ėshtė njė film shqip i krijuar nė vitin 1986
Pėrmbajtja e Filmit
"Dy here mat" ėshtė filmi komik me i pelqyer pėr publikun. I drejtuar nga Bujar Kapexhiu qe kesaj rradhe ėshtė dhe vete aktor, filmi ėshtė i mbushur me situata komike te papritura.
ILO Pinci, specialist i peshkut dhe i midhjeve, edhe shahist i njohur, arrin ne nje qytet te vogel bregdetar si i ftuar ne nje simultane shahu. Por ajo qe e shtyn me shume te vije ne kete qytet ėshtė deshira e tij e fshehte pėr te zbuluar te dhena praktike dhe teknike ne lidhje me kultivimin e midhjeve. Ai ėshtė i bindur se do ta perballoje lehtesisht ndeshjen me shahistet vendas por, ne simultane munded nga Rudina e vogel
Aktorėt
Agim Bajko
Met Bega
Manjola Begolli
Ilir Bezhani
Alfred Bualoti
Pėllumb Deēolli
Bujar Kapexhiu
Fadil Kujovska
Pavlina Mani
Zyliha Miloti
Aleko Prodani
Karafil Shena
Agim Shuke
Ervehe Veizi
Fatmir Xhelili

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10946
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi