» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Abdurrahman Shala

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Abdurrahman Shala

Mesazh nga Dardania prej Thu 23 Apr 2015, 01:00


Abdurrahman Shala (25 tetor 1922 – 9 mars 1994) ishte aktor, producent, dhe skenarist filmi i gjeneratės sė parė nė kinematografinė kosovare. U lind nė Vushtrri, ndėrsa vdiq nė Prishtinė, Kosovė. Abdurrahmani punoi si drejtor i parė i studios sė parė filmike tė Kosovės, tė quajtur Kosovafilmi. Ai gjithashtu themeloj dhe udhėheqi Unioni i Artistėve tė Filmit tė Kosovės – UAFK deri nė vitin 1990
Aktor
Before the Rain (Para shiut) (1994)
Njeriu prej dheut (1984)
Proka (1984)
Pėrroi vėrshues (1981)
Tre vetė kapėrcejnė malin (1981) (TV)
"Kur pranvera vonohet" (1980) Seri televizive
"Era e Lisi" (1979) Seri televizive
Dervis i smrt (Dervishi dhe vdekja) (1974)
Sutjeska (1973)
Si tė vdiset (1972)
Bitka na Neretvi (Beteja nė Neretvė) (1969)
Uka i Bjeshkėve tė Nemuna (1968)
Kozara (Kozhara) (1963)
Kapedan Lleshi (1960)
Tė shtėna nė qiell (1958)
Skenarist filmi
Brigada e VII e Kosovės (1974)
Uka i Bjeshkėve tė Nemura (1968)

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10826
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi