» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Malet me Blerim Mbuluar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Malet me Blerim Mbuluar

Mesazh nga Dardania prej Wed 22 Apr 2015, 20:14


Filmi "Malet me blerim mbuluar" prodhim i vitit 1971.
Regjisor: Dhimitėr Anagnosti, Skenari: Dhimitėr Anagnosti, Producent: Shqipėria e re, Muzika: Limos Dizdari.
Interpretojnė:Timo Flloko......Kapo Dalipi

Viktor Zhusti......Jaho

Vangjush Furxhi......Peliēeli

Kadri Roshi......Safa Hymeri

Yllka Mujo......Lilo

Agim Mujo......Zeneli, vėllai i Lilos

Bernard Kokalari......

Myqerem Ferra......xhaj Lamja

Kristaq Kola......

Birēe Hasko...... Asllani, vėlla i Safait

Vangjel Heba......zoti Ali

Mevlan Shanaj......Birēja

Feriha Muēeli......gruaja e Safait

Niko Kanxheri......Domeniko

Liza Laska...... fshatare

Pėrmbajtja e Shkurtėr

Viti ‘43. Kapo, Jaho si dhe Peliceli njė mjek italian dhe Zeneli i vogėl, mbajnė nė njė vig Lilo Laben drejt spitalit partizan. Jaho tregon gjatė rrugės dobėsi tė veēantė pėr Lilon. Grupi qėndron nė shtėpinė e Safait nė natėn e dasmės sė tė birit Birēes. Dhėndėri bashkohet me partizanėt. Nė pranverėn tjetėr Jaho dhe shokėt e tij kthehen pėr tė marrė Lilon nė spital por e gjejnė atė me kėmbėn e prerė.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10943
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi