» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Asgjė nuk Harrohet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Asgjė nuk Harrohet

Mesazh nga Dardania prej Wed 22 Apr 2015, 17:00


Filmi "Asgjė nuk harrohet" prodhim i vitit 1985.

Regjia: Esat Ibro, Skenari: Teodor Laēo, Producent: Shqipėria e Re , Muzika: Aleksandėr Lalo.
Pėrmbajtja e Filmit
Ngjarjet e filmit zhvillohen nė ditėt e sotme por sillen edhe ngjarje nga e kaluara pėr tė hedhur dritė nė fakte dhe karaktere tė ndryshme. Njė i riatdhesuar vritet nė njė qytet tė vogėl. Askush nuk e di kush ėshtė vrasėsi. Krye hetuesi e merr pėrsipėr kėtė ngjarje dhe ia del tė zbulojė shkaqet e krimit
Aktorėt
Llazi Serbo........Andi Rama,Hetuesi
Thimi Filipi........Gramozi,Kryetari i grupit hetimor
Jani Riza........Lame Kurrizi
Stavri Shkurti........Manol Gjinaj, Perkthyesi
Perika Gjezi........Elmazi,I plotfuqishmi i fshatit
Mario Ashiku........Profesor Kallmi
Marko Bitraku........Selmani Hivziu
Ilia Shyti...........Shoku Ziber, veteran i luftės
Gjergji Melo.........Sekretari i partisė sė fshatit
Dhimitėr Orgocka........Xha Fanja
Guljelm Radoja........Peshkatari
Zhani Ziēishti........Xha Kozi,Mėsuesi nė pension
Nė Episode
Spiro Urumi........Abdurrahman Harizi
Marjeta Ljarja........Sara, bashkėshortja e Andit
Enver Plaku........Shefi i Policisė
Shkėlqim Jaupi........Viron Mersini, kamarieri
Vangjel Grabocka......Xha Gorja
Redi Radoja........Djali i peshkatarit
Dhorkė Orgocka........Nėnė Xhikoja
Ferdinand Radi........Taksisti
Merita Ēoēoli........Mbesa e plakės dėshmitare

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10838
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi