» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Plagė tė Vjetra

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Plagė tė Vjetra

Mesazh nga Dardania prej Wed 22 Apr 2015, 16:06


Filmi "Plagė tė vjetra". Regjia: Dhimitėr Anagnosti, Skenari: Dhimitėr Anagnosti, Producent: Shqipėria e Re, Muzika: Ismail Balla (formulim).
Filmimi

Pėrmbajtja e Shkurtėr
Gjini njė plak malėsor shtrohet nė spitalin e Tiranės pėr tė hequr nga shpatulla njė plumb qė i ka mbetur si suvenir nga njė gjakmarrje e vjetėr. Por kur mėson se operacionin do ta kryejė dr. Vera ai heziton nga mungesa e besimit nė aftėsitė e grave. Vera nė kėtė kohė po pėrjeton njė dramė familjare pėr shkak tė vendimit qė mori i shoqi Naimi pėr tė punuar nė minierėn e Kurbneshit.

Aktorėt
Roza Anagnosti......Vera
Rikard Ljarja......Naimi
Sandėr Prosi......Babai i Veres
Ndrek Luca......Gjini
Reshat Arbana......Pacienti
Naim Frashėri (aktor)......Doktor Pellumbi
Violeta Manushi........Mamaja e Veres
Mark Topallaj......Frroku
Todi Thanasi......I deleguari nga ministria
Agim Shuke......Bashkimi
Tonin Ujka
Ndrek Shkjezi......Llambi
Zenjulla Hatibi
Saimir Kumbaro
Elpiniqi Bode
Teuta Rino
Bashkim Baholli
Lec Vuksani

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10943
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi