» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Zėmra e Nėnės

Shko poshtė

Zėmra e Nėnės

Mesazh nga Dardania prej Wed 22 Apr 2015, 00:03

Filmi "Zemra e nėnės" prodhim i vitit 1993. Regjia : Besnik Bisha, skenari : Nexhat Tafa, producent : Albafilm Studio, muzika : Mira Meēule.
Pėrmbajtja e Filmit
Njė grua plakė (Tinka Kurti) jeton vetėm. Fėmijėt e saj kane ndėrtuar jetėt e tyre dhe vine e vizitojnė rrallė. Lidhjet me miqtė kane vdekur. Tė vetmin shok ka nipin e saj. Nė kėtė vetmi ajo ka ndėrtuar njė jetė tė veēantė. Pėrfytyron nipėrit, mbesat etj dhe pėrpiqet t`i gjallėrojė duke ndėrtuar kuklla pėr seicilin prej tyre. I vendos nė divan rreth dhomės dhe bisedon ēdo ditė me ta. Por ajo nuk ėshtė e ēmendur. Vjen njė ēast dhe tė gjithė grumbullohen rreth saj pėr t`i trashėguar pasurinė. Ajo ia beson nipit Erionit testamentin pėr kėtė “pasuri”. Nuk ka se ē`tu japė veē shpirtit dhe kukllat e saj. Trashėgimtarėt duke kėrkuar pasurinė shqyejnė njėri tjetrin.

Filmi simbolizon Shqipėrinė e braktisur dhe tė shkatėrruar nga e cila s`ka seē tė marrė askush nga bijtė e saj qė e kanė braktisur.
Aktorė
Tinka Kurti
Ermira Gjata
Ilir Bezhani
Bledar Pupi
Pranvera Veizi

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11238
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi