» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nė kėrkim tė Kujt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nė kėrkim tė Kujt

Mesazh nga Dardania prej Tue 21 Apr 2015, 23:34

Nė kėrkim tė kujt ėshtė njė telefilm shqiptar i xhiruar kryesisht nė Tiranė nė vitin 2009 dhe shfaqur premierė nė 2011.

Realiteti shqiptar pas viteve ’90 ėshtė ky subjekti i filmit artistik me 10 seri, qe u prodhua nga Top Channel.

Me skenar te Dhimiter e Gjergj Xhuvani dhe regji te kėtij te fundit, filmi me titull “Ne kėrkim te kujt !” trajton historinė e njė familjeje ne Tirane ne vitet e para te pluralizmit.

Ashtu sikurse mijėra familje shqiptare, ajo behet viktime e njė plage te shoqėrisė vendase : fajdet.

Kjo drame shkakton problematikat, qe shtyjnė drejt krimit, duke ēuar kėshtu personazhet te pėrballen me drejtėsinė, e duke i dhėne filmit ngjyrat e njė drame policore.
Interpretojnė
Kastriot Caushi, Almir Bali
Luiza Xhuvani, Doktorėsh Afėrdita
Ndriēim Xhepa, biznesmeni
Monika Lubonja, Kizi
Helidon Fino, Selimi
Margarita Xhepa, Nena e Basriut
Niko Kanxheri, Mark Dobjani
Antoneta Malaj, Naja
Guljelm Radoja, Doktor
Luan Jaha, Avokat
Viktor Zhusti
Reshat Arbana, Asim Qani
Mevlan Shanaj, Doktor Leo
Merkur Bozgo, Plaku
Xhevdet Ferri, Prokurori
Tinka Kurti, Lumja
Ermira Hysaj, Anisa
Petrit Malaj, Gjykatėsi
Margarita Xhepa, Sana
Pėrmbajtja e Filmit
Historia e njė viktimeje qe vdiq ne Spitalin e Burgut ne Tirane. Te paktėn dy persona me lopate zhvarrosin viktimėn pasi roja e varreve merr armen tip ēifte pėr ti vrare kėtyre te dyve. Me pas Roja e varreve lajmėron policinė qe te shkojnė ne tufine ku ėshtė zhvarrosur viktima. Policia nxjerr viktimėn nga varri qe quhet Mark Dobjani. Ata e transportojnė ne Spitalin Nr. 5 QSUT. Biznesmeni Basri Neziri i cili merr armen tip pistolete dhe shkon ne qe ta vras Mark Dobjanin. Basri Neziri i cili arrestohet nga Policia. Me pas 2 Police shkojnė ta arrestojnė Mark Dobjanin dhe e ēojnė ne Gjykatėn e krimeve te renda. Policia e ēon atė ne Spitalin e Burgut. Vajza e tij Pėrleshet me Oficerin e Rojės. Mark Dobjani Vdes ne Spitalin e Burgut.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10838
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi