» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Jeta e njė Toke

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Jeta e njė Toke

Mesazh nga Dardania prej Tue 21 Apr 2015, 00:04

Jeta e njė toke ėshtė seriali i parė i pasluftės nė Kosovė. Jeta e njė toke ėshtė prodhuar nga "The Association of Culture and Art Development in Balkans – ACADB" dhe ėshtė shfaqur nė KTV nė vitin 2001 - 2002. Projekti ėshte financuar nga Zyra Amerikane nė Prishtinė. Ka 15 seri me 15 tema qė shoqėria kosovare ballafaqohet pas luftės nė Kosovė me zhanėr edukativo-arsimor me nuancė artistike dhe argėtuese, moto e tė cilit ėshtė zhvillimi i shoqėrisė civile dhe demokratike. Ēdo seri e kėtij seriali ėshtė punuar me BETA SP dhe ka kohėzgjatje nga 30 deri nė 50 minuta. Ka tė involvuar 14 regjisorė, 10 skenaristė dhe 104 aktorė profesionistė (duke mos pėrfshirė statistėt).
Tė dhėna mbi Serialin
Afėr 4000 amerikanė e kanė parė kėtė serial. Seriali Jeta e njė toke ėshtė prezantuar deri mė tani nė : American University in Bulgaria, Oklahoma University, Oklahoma Central University, Loyola University, Nichols State University, Norman Collage , Columbus University si dhe nė Emerson University nė Boston. Ėshtė shfaqur po ashtu nė : Konferencėn mbi filmin e Evropės Jug - Lindore.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10958
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi