» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Xhejlane Godanci

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Xhejlane Godanci

Mesazh nga Dardania prej Mon 20 Apr 2015, 23:56

Xhejlane Godanci lindi me 12 Maj 1967 nė Prishtinė. Ka mbaruar aktrimin nė Fakultetin e Arteve (klasa e Enver Petrovcit) nė Prishtinė. Aktualisht ėshtė aktore nė Teatrin Kombėtar nė Prishtinė.
Interpretimi nė Serialin Televiziv Familja Moderne

Ajo sot konsiderohet si njė ndėr aktoret mė tė famshme nė Kosovė. Ajo ishte e njohur edhe para vitit 1999 mirėpo me fillimin e transmetimit tė serialit Familja Moderne, ku ajo luan rolin e Buqes (Burbuqe Ilazi), njė rol kyē nė freskinė dhe humorin e serialit. Roli i saj, njė fqinje qė merret me punėt e huaja e sidomos me ato tė familjes Gashi ka qenė dhe mbetet shumė simpatik nė mesin e pėrcjellėsve tė serialit. Xhejlanja nė rolin e Buqes dallohet pėr gjeste si pėrgjimi, tė qeshura tė paartikuluara dhe tentime pėr tė folur nė gjuhėn letrare shqipe, tė cilėn shpeshherė e pėrzien me gjuhėn turke, si shenjė e prejardhjes sė saj. Tė gjitha kėto publiku i konsideron mjaft argėtuese andaj edhe roli i saj mbetet vazhdimisht i freskėt, ndėrkaq shikuesit janė gjithmonė tė etur pėr paraqitjet e saja.
Rolet nė Teatėr
Kufiri me atdhe
Dėshmitari kryesor
Profesor 2
Iluzionet e dashurisė
Cilėn ta zgjedh
7 ngjyra lamtumirė
Rikardi III
Katėr epoletat
Maturantėt
Karrigat
Stjuardesat
Picrraku
Llampa magjike e Aladinit
Njė minak pėr nipin Mak
Dhoma katėr me tre
Princesha Zobeidė
Konkursi
Kėsulėkuqija
Rosak Baltaku
Pėrralla me lara
Minuku lozanjar
Kėnga si dhuratė
Role nė Filma Artistik dhe Televiziv
Mahmutovitėt dhe Rexhepovitėt
Familja moderne Regjia: Fatos Berisha
Operacioni Bylyzyku Regjia: Ismet Azemi
Zotėri Dollari Regjia: Zotėri Dollari
Jeta e njė toke Regjia: Afeida Boriqi
1244 Regjia, Krenar Belegu dhe Alban Gashi, (2004).

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10844
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi