» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ishte Koha pėr Dashuri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ishte Koha pėr Dashuri

Mesazh nga Dardania prej Sun 19 Apr 2015, 23:12

Was a time to love (titulli origjinal: Ishte koha pėr dashuri) - prodhim i vitit 2004, me regjisor Ylli Pepo. Tregon problemet e pėrditshme tė tė rinjve shqiptarė.
Ishte kohe pėr Dashuri ėshtė njė film prodhim i "RTSH" dhe "VEDIS +" nė bashkėpunim me "SUPERS SONIC RECORDS" nė vitin 2004. Ėshtė njė film qė ka tematike aktualitetin shqiptar. Flori ėshtė njė djalė i ri qė jeton nė tirane me familjen e tij. Si ēdo njeri ai ka shume plane pėr te ardhmen e tij. Ai lidhet me njė vajze qė quhet Ada e cila punon nė njė radio private. Diku ėshtė njė ish-boksier i cili do te stervise Florin. Flori udhėton nė Greqi me ėndrrėn e tij por pėrfundon krejt ndryshe. Ai udhėton drejt Italisė ku zhublon se kishte rene prej e njė rrjeti trafikantesh. Kėshtu ai prish lidhjen me Adan. Me pas futet nė rrjetin e Mafias. Kjo ėshtė njė drame e vėrtete shqiptare me emocione te forta ku pasqyrohen dhimbjet e pėrditshme.

U transmetua nė Kinema Millenium 2 pėr herė tė parė nė 2004.
Aktoret


Arben Derhemi - Flori

Ciljeta Xhilaga - Ada

Robert Ndrenika - i ati i Florit

Arta Muēaj - Trafikante dhe prostitutė

Pavlina Mani - e ėma e Florit

Valbona Imami - motra

Eni Jani

etj.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10841
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi