» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Anastas Kostandini

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Anastas Kostandini

Mesazh nga Dardania prej Sun 19 Apr 2015, 16:11

Anastas Kostandini ka mbaruar Akademinė e Arteve tė Bukura nė Tiranė mė 1978. Tema e preferuar e veprave tė tij janė peisazhet sociale e poetike nga jeta e pėrditshme, natyra psikologjike e qytetit tė lindjes Pogradecit tė cilin ai e njeh nė thellėsi, si dhe kompozimi nga traditat e vendlindjes.

BIOGRAFI E DETAJUAR

1954 Lindi nė Pogradec mė 29 korrik
1978 Diplomohet nė Akademinė e Arteve tė Bukura, Tiranė nė Pikturė Monumentale
1981 Bashkė autor nė realizimin e mozaikut “Shqipėria”, Muzeu Kombetar Historik, Tiranė
1983 Ekspozita e parė vetjake nė Pogradec
1986 Ekspozitė vetjake nė Pallatin e Kulturės, Tiranė
1988 Ekspozitė vetjake kushtuar poetit Lasgush Poradeci, Durrės
1989 Realizon dy piktura tė mėdha murale nė qytetin e Pogradecit
1991 I akordohet titulli « Piktor i merituar »
1991 Ekspozitė vetjake “Bardhė e zi”, Pogradec dhe Korēė
1992 Ekspozon nė grup nė Ohėr tė Maqedonisė
1993 Ekspozitė vetjake nė Pallatin e Kulturės tė Ohrit, Maqedoni
1994 Ekspozitė nė grup me piktorė shqiptarė nė Boston, SH.B.A
1995 Ekspozitė nė grup me dy artistė shqiptarė nė Art Studio TASO
1996 Ekspozitė nė grup me piktorė shqiptarė nė Chambery, Aix-Ies-bains, Belley, Francė
1996 Ekspozitė vetjake nė Dortmund, Gjermani
1997 Ekspozitė ne grup ne Qendren Nderkombetare te Kultures, Tirane
1997 Ekspozitė vetjake kushtuar Lasgush Poradecit nė Muzeun Kombėtar, Tiranė
1998-Janar, Ekspozitė vetjake nė Bukuresht, Rumani
1998-Nentor, Pjesėmarrje nė ekspozitėn e vjeshtės nė « Galeria XXI », Tiranė
1999-Janar, Ekspozitė vetjake nė Galerinė “VEVE Center”, Fondacioni i Kulturės Velia, Tiranė
2000-Prill, Ekspozitė vetjake “ Jeta nė Provincė ”, Lauf Gjermani
1999-Nentor, Ekspozitė vetjake me rastin e lindjes sė poetit Lasgush Poradeci, Prishtinė, Kosove
2000-Qershor, Ekspozitė vetjake nė Perfaqėsine e Komunitetit Europian, Tiranė
2001-Mars, Ekspozitė vetjake “Qyteti i prizmuar” nė “ Vila Themistokli ”, Korēė
2001-Gjate vitit ekspozon rregullisht nė ambientet e Bankės Italo-Shqiptare dhe nė mjediset e vilės “Ambasador”, Tiranė
2001-Tetor, Ekspozitė e pėrbashket me artisten Lumturi Blloshmi nė Galerinė XXI, Tiranė
2001-Qershor, Ekspozitė e pėrbashkėt nė sallėn “Le Notre” nė Muzeun e Louvrit, Paris Francė
2002 Pjesėmarrje nė Panairin e Krishtlindjeve pranė Hotel Sheraton, Tiranė
2003 Ekspozitė vetjake nė Gorinheim, Hollandė dhe Solingein, Gjermani
2004 Perfundon portikun prej pesė mozaikėsh tė Kishės « Shėn Maria », Pogradec
2004 Ekspozitė nė studion e tij me rastin e 50 vjetorit tė lindjes
2005 Ekspozitė vetjake me rastin e shpalljes « Qytetar nderi » i Pogradecit
2006 Fitues I ēmimit tė parė nė konkursin e pikturės “Vangjush Mio”, Korēė
2006 Ekspozite e pėrbashket me piktorin Gjergji Lako, “Ėndrra mbi liqen”- Dialog artistėsh, Galeria e Arteve, Pogradec
2006 Ekspozite vetjake “Plain Air pėrreth liqenit”, Pogradec
2006 Ekspozitė me ilustrime Biblike, Fondacioni “Nehemia”, Buēimas, Pogradec
2007 Ekspozita vetjake “I Pavdekuri” me ilustrime tė veprės “E madhe ėshtė gjėma e Mėkatit » tė Mitrush Kutelit, Pogradec
Korrik 2007 Boton librin e tij tė parė me grafika
Tetor 2007 Ekspozitė vetjake ne Kishen Shen Gjergjit Boston, SH.B.A

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10946
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi