» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Der Albaner

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Der Albaner

Mesazh nga Dardania prej Sun 19 Apr 2015, 13:06

SHQIPTAR ėshtė njė film shqiptaro-gjerman i vitit 2010.
Njė djalė i ri shumė simpatik shqiptar kėrkon tė martohet me Etlevan, bija e njė komshiu, por babai i saj ka premtuar se do e martojė me njė tjetėr burrė, i cili i ka premtuar se do ti japi si shpėrblim 10,000 Euro. Por kur marrin vesh qė Etleva pret njė fėmijė tė Arbenit, familja e tij revoltohet dhe vėllezėrit e saj duan te hakmerren. Ai vendos tė iki menjėherė nė Berlin. Por aty ndeshet me shumė telashe sepse nuk kishte as leje qėndrimi, probleme nė gjuhėn gjermane etj... Por nė fund ai mėson se si tja dali mbanė dhe tė mbijetojė!
Regjizor: Johannes Naber
Skenarist: Alexander Steimle, Johannes Naber,
Interpretojnė


Nik Xhelilaj - Arben

Stipe Erceg - Damir

André Hennicke - Apotheker

Luan Jaha - Onkel

Young - Shin Kim

Ēun Lajēi - Vater

Eva Löbau - Nicola

Marian Meder - Kioskbesitzer

Yllka Mujo - nėna e Etlevas

Fitim Quenaj

Bruno Shllaku - Sali

Ivan Shvedoff - Slatko

Xhejlane Terbunia - Etleva

Amos Zaharia - Ilir

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10826
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi