» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mendimi i Lirė....

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mendimi i Lirė....

Mesazh nga Dardania prej Fri 17 Apr 2015, 21:40

Mendimi i lirė ėshtė pikėpamje filozofike sipas sė cilės opinionet duhet tė formohen nė bazė tė logjikės, arsyes, dhe empiricizmit, dhe jo nė bazė tė autoritetit, traditės, apo dogmave tjera.

Sipas mendimit tė lirė, individėt nuk duhet tė pranojnė ide tė propozuara si tė vėrteta pa mbėshtetje tė diturisė dhe arsyes. Kėshtu, mendimtarėt e lirė pėrpiqen tė ndėrtojnė opinionet e tyre nė bazė tė fakteve, hulumtimit shkencor, dhe principeve logjike, tė pavarur nga gabimet logjike apo efektet e kufizuara intelektuale tė autoritetit, anėsisė sė konfirmimit, anėsisė kognitive, urtėsisė konvencionale, kulturės popullore, paragjykimit, sektarianizmit, traditės, legjendės urbane, apo dogmave tjera. Sa i pėrket religjionit, mendimtarėt e lirė deklarojnė se nuk ka dėshmi tė mjaftueshme pėr tė pėrkrahur ekzistencėn e fenomeneve mbinatyrore.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10841
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi