» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ndershmėria

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ndershmėria

Mesazh nga Dardania prej Fri 17 Apr 2015, 21:16

Ndershmėria ėshtė cilėsia njerėzore e marrėdhėnies dhe veprimit me ēiltėrsi, vėrtetėsi dhe drejtėsi nė tė gjitha pikėpamjet e jetės. Ndershmėria mund tė pėrshkruhet edhe si shmangia e gėnjeshtrės, trillimit dhe mashtrimit. Nė krahasim me vėrtėtėsinė, emėrtimi ndershmėri nėnvizon mungesėn e shtysave pėrfituese tė gėnjeshtrės dhe njėkohesisht lejueshmėrinė e paparamenduar tė ēuarjes nė gabim, kjo do tė thotė njeriu mund tė mbesė i ndershėm, edhe nėse ai i tregon tjetrit tė pavėrtetėn, tė cilėn ai e beson si tė vėrtetė.

Nė pikėpamjen e etikės, ndershmėria zakonisht mendohet cilėsi pozitive. Megjithese nė jetėn e pėrditshme shumica e njerezve i lejon vetvetes gėnjeshtra tė vogla, duke e menduar ndershmėrine absolute si naivitet ose madje marrėzi.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10943
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi