» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Simptomat e Infarkteve

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Simptomat e Infarkteve

Mesazh nga Dardania prej Wed 15 Apr 2015, 17:20

Bllokim, shtrėngim ose dhimbje nė kraharor pėr mė shumė se dy minuta (dhimbja nuk ėshtė e thėnė tė jetė pikėrisht nėn gjoksin e majtė. Dhimbja mund tė shfaqet gradualisht duke u rritur nga masa nė masė.

Nė fillim ajo shfaqet nė formėn e njė ndjesie tė ēuditshme e shoqėruar me shume dhimbje, por me shume si shtrėngim, si ngėrē nė kraharor. Ndėrkohė qė shenja tė tjera dalluese janė dhimbjet e forta tė kokės, marrje mendsh, rėnie tė fikėti, djersė, provokime tė vjellash ose mungesė mbushjeje me frymė. Ndėrkohė qė dhimbjet. Probleme me krahėt dhe nofullat, tė cilat lėvizin me vėshtirėsi, edhe pse mund tė shfaqet gradualisht me kalimin e kohės.

infrakti i miokardit shkaktohet nga mbyllja e artriteve te zemrės. Nėse pjesa e vdekur nuk ėshtė shume e gjere dhe i sėmuri merr mjekimin e duhur atėherė zemra fillon te rimarre veten.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10844
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi